Reklama

Reklama

Ważna deklaracja Brytyjczyków. Są gotowi do rozpoczęcia nowego sezonu

Na takie wieści czekali z pewnością kibice żużlowi na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, już od wiosny przyszłego roku na brytyjskie tory powróci długo wyczekiwane ligowe ściganie.

Żużel na Wyspach znajduje się w tym momencie na ostrym zakręcie. Niewidzialny wróg w postaci koronawirusa spowodował, że w sezonie 2020 nie odbył się tam choćby jeden mecz ligowy. W Anglii wyłoniono tylko indywidualnych mistrzów kraju w każdej kategorii wiekowej i rozegrano kilka pokazowych spotkań bez udziału kibiców.

Reklama

Na domiar złego, czarny sport został poszkodowany i niesprawiedliwie potraktowany przez tamtejszy rząd. Kluby nie otrzymały bowiem funduszy, które miały zrekompensować ogromne straty wywołane przez pandemię. Dodatkowo oliwy do ognia dolali polscy działacze. Nasi rodacy ograniczyli zawodnikom starty w ligach zagranicznych. Gwiazdy już tak chętnie nie wybiorą SGB Premiership (Najwyższa klasa rozgrywkowa w Wielkiej Brytanii - dop.red.).

Wszyscy kibice w Anglii wcale nie tak dawno otrzymali jednak przedwczesny prezent gwiazdkowy. Rząd zdecydował się na poluzowanie obostrzeń. Od grudnia wydarzenia kulturalne i sportowe może podziwiać maksymalnie 2 tysiące fanów lub 50% pojemności danego obiektu. Pozwoli to klubom na organizację spotkań z udziałem kibiców, bez których ciężko o jakikolwiek zysk. Dodatkowo na dniach zostanie wprowadzona długo wyczekiwana szczepionka przeciw wirusowi. Wielka Brytania ma być jednym z pierwszych krajów, gdzie będzie ona dostępna.

Dobrej myśli jest Rob Godfrey. Człowiek stojący na czele brytyjskiego żużla twierdzi, że start ligi zgodnie z planem jest jak najbardziej realny. - Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia nowego sezonu. Każdy klub jest zaangażowany w powodzenie naszych działań i już nie możemy doczekać się pierwszych spotkań. Słyszałem wiele pesymistycznych głosów, ale daliśmy radę. Nie tak dawno kibice powrócili na stadiony piłkarskie. Wszystko wygląda naprawdę optymistycznie - przekazał Godfrey w wywiadzie dla portalu speedwaygp.com.

Powrót do ligowego ścigania się w Wielkiej Brytanii jest niewątpliwie fantastyczną informacją dla całego środowiska żużlowego. W 2020 roku poza Polską motocykle hałasowały głównie w Szwecji. Sezon 2021 będzie więc swoistym powrotem do normalności.

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj ponad 20 000 zł!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: żużel | SGB Premiership

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje