Reklama

Reklama

W Lesznie żużlowcy powalczą o pierwsze medale w sezonie 2015

Tydzień przed inauguracją rozgrywek ligowych żużlowcy powalczą o pierwsze w tym roku trofeum. W Lesznie w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie finał mistrzostw Polski par klubowych z udziałem siedmiu drużyn. Tytułu broni Stal Gorzów.

Ponad roku temu Główna Komisja Sportu Żużlowego w Polsce postanowiła zmienić formułę mistrzostw Polski par klubowych. Zrezygnowano z turniejów półfinałowych (eliminacyjnych) i postanowiono, że rozgrywany będzie tylko finał w ściśle ustalonym składzie. Bierze w nim udział najlepsza czwórka ubiegłego sezonu ekstraligi, najlepsze dwie ekipy pierwszej ligi oraz mistrz drugiej ligi.

Reklama

"W ostatnich latach ranga tych zawodów mocno podupadła. Często czołowe zespoły nie traktowały ich do końca poważnie, przysyłały kadłubowe składy. Dlatego postanowiliśmy zmienić formułę i zrezygnowaliśmy z eliminacji" - powiedział przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

W porównaniu do poprzednich lat, dokonano też istotnej zmiany w terminarzu. Zwykle te zawody odbywały się pod koniec sezonu, teraz go otwierają.

"Uważam, że to zdecydowanie lepszy termin. Zawodnicy przed rozgrywkami chcą dużo jeździć, a kibice w marcu są mocno stęsknieni za żużlem. Dlatego jestem przekonany, że stadion w Lesznie się wypełni, a to tylko przywróci należną rangę tym zawodom" - dodał Szymański.

Słowa Szymańskiego zdają się potwierdzać w awizowanych składach uczestników. Stal Gorzów przyjedzie do Leszna z wicemistrzem świata Krzysztofem Kasprzakiem i utalentowanym juniorem Bartoszem Zmarzlikiem. W tym składzie gorzowianie wywalczyli złoty medal przed rokiem. SPAR Falubaz Zielona Góra także zapowiada występ w silnym składzie z krajowymi liderami - Jarosławem Hampelem, Piotrem Protasiewiczem i Grzegorzem Walaskiem. Jednym z faworytów będzie gospodarz mistrzostw Fogo Unia Leszno. Do walki o medale leszczyński klub desygnował mistrza świata juniorów Piotra Pawlickiego, kapitana Tobiasza Musielaka oraz Grzegorza Zengotę.

Początek mistrzostw w Lesznie o godz. 15.00.

Uczestnicy finału MPPK:

1. Unia Tarnów: Janusz Kołodziej, Artur Mroczka

2. MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.: Rune Holta, Michał Szczepaniak

3. Orzeł Łódź: Jakub Jamróg, Mariusz Puszkowski

4. MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów Wlkp: Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik,

5. PGE Stal Rzeszów: Dawid Lampart, Mirosław Jabłoński

6. SPAR Falubaz Zielona Góra: Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Grzegorz Walasek (rezerwowy),

7. Fogo Unia Leszno: Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak, Grzegorz Zengota (rezerwowy)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje