Reklama

Reklama

W kwietniu rusza modernizacja stadionu żużlowego w Gorzowie

W kwietniu ruszy modernizacja stadionu żużlowego w Gorzowie Wielkopolskim. Najpierw dobudowane będą trybuny, a jesienią powstanie nowy parking i zaplecze socjalne. Po remoncie na stadionie będzie 15 000 miejsc siedzących, o 3500 więcej niż obecnie.

"Taki obiekt jest nam niezbędny, choćby ze względu na to, że w tym roku organizujemy półfinał, a za rok baraż i finał Drużynowego Pucharu Świata" - powiedział prezydent miasta, Tadeusz Jędrzejczak.

Reklama

W pierwszym etapie modernizacji na całym obiekcie powstaną wysokie trybuny. Prace nie będą jednak przeszkadzać w organizacji ligowych meczów żużlowych. W drugim etapie, który ruszy jesienią, ma powstać nowe zaplecze socjalne i nowoczesny parking.

Na modernizację stadionu miasto chce przeznaczyć ponad 13,5 mln zł. W lutym radni zgodzili się na 12 mln dodatkowo. Wcześniej w budżecie na 2010 rok zapisano 1,6 mln zł.

"Strasznie się cieszę. Myślę, że nie jest to drogi stadion. Gorzowski będzie chyba jednym z najtańszych w Europie i w Polsce. Będzie naprawdę ładny i dobrze dostosowany do żużlowych wymogów" - powiedział kapitan gorzowskiej drużyny, Tomasz Gollob.

Dowiedz się więcej na temat: stadiony | parking | trybuny | modernizacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama