Reklama

Reklama

Uporał się z infekcją. Teraz chce zagrozić Polakom

Podczas turnieju Grand Prix Chorwacji w Gorican Leon Madsen jechał z poważną infekcją. - Zmagałem się z grypą. Wynik, który udało się osiągnąć w tych okolicznościach i tak uważam za niezły - mówi. Tym samym potwierdzają się słowa Marka Cieślaka, który wspominał że Madsenowi coś dolega. Duńczyk będzie jednym z największych rywali podczas sobotniego turnieju w Warszawie.

Grand Prix Polski w Warszawie. Madsen zagrozi Polakom?

Piąte miejsce i dwanaście punktów. To rezultat, o którym część zawodników z cyklu może jedynie pomarzyć. W sezonie 2022 akurat stawka jest dość wyrównana i nie ma outsiderów, którzy zdarzali się w latach poprzednich. Do nich Madsen jednak nigdy nie należał, choć dwa ostatnie sezony miał słabsze. Wynik z Gorican wydawał się zatem niezły, ale jak mówi sam zawodnik, mógł być lepszy.

- Nie mówiłem o tym wcześniej, ale podczas turnieju w Gorican zmagałem się z grypą i naprawdę nie czułem najlepiej. Dlatego też wynik osiągnięty tam uważam za niezły - mówi duński żużlowiec, który celuje co najmniej w podobny sezon, jak trzy lata temu, kiedy to do końca walczył o złoto z Bartoszem Zmarzlikiem.

Reklama

Madsen to fachowiec od dużych turniejów

34-letni zawodnik ma na koncie trzy zwycięstwa w turniejach GP - w Warszawie, Toruniu i Cardiff. Śmiało można stwierdzić, że to trzy najbardziej prestiżowe lokalizacje dla elitarnej stawki. Madsen wyrasta na kogoś w rodzaju specjalisty od takich zawodów.

Żużlowiec Włókniarza nie przywiązuje jednak do tego większej wagi. - Faktycznie, zwyciężyłem na wszystkich trzech dużych obiektach. Ale dla mnie takie rzeczy są bez znaczenia, choć nie ukrywam że wspaniale jest wrócić do Warszawy. Jazda przy 55 tysiącach ludzi to coś niesamowitego - kończy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama