Reklama

Reklama

Unia - Włókniarz hitem IX kolejki

Niedzielne mecze IX kolejki to walka nie tylko o meczowe dwa punkty, ale również o przyznawany od tego sezonu punkt bonusowy. Zwłaszcza w rewanżowej rundzie rozgrywek uatrakcyjni to kibicom widowiska żużlowe.

Najciekawszym wydarzeniem niedzielnych spotkań wydaje się być pojedynek aktualnego mistrza Polski Unii Tarnów z pretendentem do tego miana Włókniarzem Częstochowa.

Apator Toruń - Atlas Wrocław

W drużynie z Dolnego Śląska prawdopodobnie po raz kolejny zabraknie Jarosława Hampela, któremu kontuzjowany kciuk na razie uniemożliwia starty. Dotychczas za "Małego" występował Miśkowiak, jednak wobec jego słabych występów w lidze trener Marek Cieślak zastanawia się czy nie skorzystać z tzw. zastępstwa zawodnika. Za Hampela jeździliby wtedy Andersen, Gapiński, Słaboń i Świderski, co być może dałoby lepszy rezultat od startu Miśkowiaka. O sile torunian tradycyjnie stanowić będą: Crump, W.Jaguś oraz młodzieżowcy - Miedziński oraz rewelacyjny K. Ząbik. Zdecydowanym faworytem są "Anioły" i to raczej gospodarze będą się w niedziele cieszyć ze zwycięstwa.

Reklama

Nasz typ 52:38

Unia Leszno - Lotos Gdańsk

Do Leszna nie przyjedzie Greg Hancock, w jego miejsce pojawi nowo nabyty obcokrajowiec gdańszczan - B. Pedersen. Nie wydaje się jednak, żeby Duńczyk był w stanie odmienić losy spotkania. Równo jeżdżącą leszczyńską drużynę pokonać jest na ich torze bardzo ciężko i szansa, że uda się dokonać tej sztuki przez zespół z Wybrzeża jest znikoma.

Nasz typ 57:33

ZKŻ Zielona Góra-Polonia Bydgoszcz

Mecz z Bydgoszczą to kolejna szansa dla podopiecznych trenera J. Szymkowiaka na odbicie się od dna ligowej tabeli. W wygraniu tego spotkania pomóc ma zielonogórzanom powracający po długiej kontuzji do składu R. Okoniewski. Na swoim poziomie muszą się także zaprezentować M. Staszewski oraz szczególnie P. Świst, któremu mecz z Atlasem kompletnie się nie udał. Bydgoszczanie nie zamierzają się jednak poddawać, aczkolwiek o zwycięstwo może być bardzo trudno ze względu na to, iż występ chorego na grypę żołądkową A. Jonssona w niedzielnym meczu jest raczej wykluczony. Ekipa znad Brdy dzięki dużej, bo 26-punktowej zaliczce z pierwszego meczu tych ekip, powinna wywieźć z Zielonej Góry punkt bonusowy.

Nasz typ 50:40

Unia Tarnów - Włókniarz Częstochowa

Jest to z pewnością najciekawiej zapowiadające się spotkanie IX kolejki Ekstraligi. Tarnowianie, po pechowo przegranym meczu w Częstochowie, gdzie ulegli minimalnie trzema punktami, pragną się zrewanżować, wygrać większą różnicą i po niedzielnym meczu dopisać do swojego ligowego dorobku trzy punkty. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo drużyna spod Jasnej Góry dysponuje bardzo dobrymi zawodnikami i praktycznie każdy z podstawowej piątki częstochowian jest w stanie skutecznie walczyć z Rickardssonem czy T. Gollobem. W składzie drużyny gospodarzy bardzo możliwe, że nie ujrzymy starszego z braci Gollobów, którego po ostatnim słabym występie z Lotosem ma zastąpić S. Burza. Wynik tego meczu jest sprawą otwarta, chociaż znajomość własnego toru wydaje się przechylać szalę na korzyść Unii,

Nasz typ 48:42

Dowiedz się więcej na temat: kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje