Reklama

Reklama

Unia Tarnów - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 54:36

Unia Tarnów pokonała składywęgla.pl Polonię Bydgoszcz 54:36 w meczu 8. rundy żużlowej ekstraligi. Drużynę "Jaskółek" po raz kolejny do zwycięstwa poprowadził niepokonany w tym meczu Artiom Łaguta, zdobywca kompletu punktów i autor najlepszego czasu. Dobry występ zanotowali również Maciej Janowski, Janusz Kołodziej i junior Kacper Gomólski.

W drużynie Polonii najskuteczniejszym zawodnikiem był tym razem Aleksandr Łoktajew. Jeden punkt mniej od niego zdobył Greg Hancock.

Mecz rozpoczął się pechowo. W pierwszym wyścigu za dotknięcie taśmy został wykluczony powracający po latach do drużyny z Tarnowa Patryk Hougard, który zastąpił chorego Leona Madsena. W jego miejsce pojechał Kacper Gomólski i wspólnie z Janowskim pokonali podwójnie duet Polonii Hancock, Robert Kościecha.

Aż trzykrotnie rozgrywany był wyścig drugi. Najpierw upadek miał Gomólski, lecz sędzia zarządził powtórkę w czteroosobowym składzie. W drugim starcie upadł na tor Mikołaj Curyło i został z niego wykluczony. Za trzecim razem najlepszy okazał się Szymon Woźniak.

Reklama

Kolejne trzy biegi zakończyły się wygraną 4:2 zespołu z Tarnowa. W piątym wyścigu, za plecami Łaguty, zacięty bój o drugą lokatę toczyli Hancock z Martinem Vaculikiem. Na kresce lepszy okazał się Amerykanin.

Pierwsze zwycięstwo goście odnieśli dopiero w wyścigu szóstym. Jadący jako rezerwa taktyczna Woźniak wyprzedził Kołodzieja, Łoktajewa i Mateusza Borowicza. Na kolejną wygraną Polonia czekała do wyścigu dziewiątego. Tym razem najlepszy okazał się Łoktajew przed Janowskim. Trzeci był Hans Andersen, a ostatni Hougard.

W 13. biegu 5:1 wygrała tarnowska para Janowski i Vaculik, która pokonała Łoktajewa i wykluczonego za spowodowanie wypadku i przerwanie biegu Krzysztofa Buczkowskiego.

Pierwszy wyścig nominowany zakończył się remisem 3:3. Zwyciężył Łoktajew przed Kołodziejem, Vaculikiem i Woźniakiem. W 15. wyścigu swój kapitalny występ przypieczętował Łaguta, wygrywając przed Janowskim, Łoktajewem i Hancockiem.

Unia Tarnów - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 54:36

Unia Tarnów: Artiom Łaguta 15 (3,3,3,3,3), Maciej Janowski 13 (3,3,2,3,2), Janusz Kołodziej 11 (3,2,1,3,2), Martin Vaculik 7 (1,1,2,2,1), Kacper Gomólski 7 (2,2,1,2,0), Mateusz Borowicz 1 (1,0,0), Patryk Hougard 0 (t,0,0).

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz: Aleksandr Łoktajew 11 (2,1,3,1,3,1), Greg Hancock 10 (1,2,3,2,2,0), Szymon Woźniak 8 (3,3,1,1,0), Krzysztof Buczkowski 5 (2,0,2,1,w), Hans Andersen 2 (0,1,1), Robert Kościecha 0 (0,0), Mikołaj Curyło 0 (w,d,0).

Najlepszy czas dnia Artiom Łaguta 67,99 w 12. wyścigu. Sędzia: Ryszard Bryła (Zielona Góra). Widzów 10˙000. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje