Reklama

Reklama

Unia Leszno zagra z Unią Tarnów o miejsce w play off

Rywalizacja Fogo Unii Leszno z Unią Tarnów zapowiada się najbardziej ciekawie w 16. kolejce ekstraligi żużlowej. Obydwa zespoły walczą o miejsce w czołowej czwórce i udział w play off. Na razie lepsza o jeden punkt jest drużyna z Wielkopolski.

Do niedzielnego meczu na stadionie im. Alfreda Smoczyka trzynastokrotni mistrzowie kraju przystąpią w takim samym zestawieniu, w jakim w 15. kolejce wygrali z Lechmą Startem Gniezno (46:44). Tarnowianie przyjadą do Leszna w składzie, w którym pokonali ostatnio Betard Spartę Wrocław (57:33).

Reklama

Interesująco zapowiada się także pojedynek w Rzeszowie, gdzie PGE Marma podejmie Stal Gorzów. Goście są drużyną, która znajduje się w połowie drogi między strefą spadkową a miejscem w play off. W dole tabeli również nie zabraknie emocji. Drużyny z Bydgoszczy i Gniezna muszą wygrać, żeby móc myśleć o utrzymaniu. W przypadku porażek ich degradacja będzie niemal pewna.

W tabeli prowadzą Stelmet Falubaz i Dospel CKM Włókniarz, które zgromadziły po 25 punktów. Zielonogórzan czeka mecz z Lechmą Startem Gniezno, zaś zespół z Częstochowy rywalizować będzie z Polonią Bydgoszcz. O ile Stelmet w pierwszej rundzie nie miał problemów ze swoim rywalem zwyciężając 60:30, to Włókniarz wygrał tylko różnicą pięciu punktów (47:42).

Do Unibaksu Toruń powrócił Ryan Sullivan. Australijczyk po dziesięciomiesięcznej przerwie postanowił wznowić karierę, aby pomóc drużynie osłabionej po kontuzji jego rodaka Chrisa Holdera.

Program 16. kolejki ekstraligi żużlowej:

niedziela, 4 sierpnia

PGE Marma Rzeszów - Stal Gorzów (godz.16.00)

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz - Dospel CKM Włókniarz Częstochowa (16.00)

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Lechma Start Gniezno (18.00)

Fogo Unia Leszno - Unia Tarnów (18.30)

Betard Sparta Wrocław - Unibax Toruń (18.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama