Reklama

Reklama

Unia Leszno z nowym sponsorem tytularnym

​Leszczyńscy żużlowcy pozyskali sponsora tytularnego, a w zbliżającym się sezonie drużyna będzie występowała pod nazwą FOGO Unia - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej. Po raz pierwszy w historii leszczyńskiego klubu w nazwie pojawił się sponsor.

W sporcie żużlowym wiele klubów występuje pod szyldem sponsorów, a niektóre zrezygnowały nawet ze swoich historycznych nazw. Unia Leszno dość skutecznie temu się opierała, ale teraz zrywa z tą tradycją. Klub jednak liczy na wyrozumiałość kibiców.

- Myślę, że kibice w swoim rozsądku zaakceptują ten fakt. Kochają przecież klub, a to rozwiązanie jemu służy. Wszyscy powinniśmy się ponadto cieszyć, że mamy w regionie tak prężne firmy. Dobry biznes polega na tym, że dwie strony korzystają. I tu tak jest. Klub zyskuje znaczące wsparcie finansowe, dzięki któremu może spokojnie przygotowywać się do sezonu - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Unii Maciej Duda.

Podczas konferencji w leszczyńskim Ratuszu zaprezentowano także nowe kombinezony zawodników.

Unia to najbardziej utytułowany klub żużlowy w kraju. W swoim dorobku ma m.in. 13 złotych medali mistrzostw Polski. Ostatni sezon leszczynianie zakończyli na piątym miejscu.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: żużlowa ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje