Reklama

Reklama

Unia Leszno - Utrzymać ligę

Niemal zgodnie z tradycją działaczom Unii udało zatrzymać się główny trzon zespołu. Pomoc finansowa ze strony miasta sprawiła, że w marcu bieżącego roku sytuacja leszczyńskiego zespołu wygląda zdecydowanie lepiej aniżeli kilka miesięcy temu, kiedy to niektóre media podawały nawet możliwość wycofania drużyny z rozgrywek.

Po zajęciu szóstej lokaty w sezonie ubiegłym, teraz w Lesznie panują apetyty na wyższą lokatę. Niewątpliwym atutem leszczyńskiego zespołu jest jego wyrównany skład. Każdego z polskich seniorów stać na zdobywanie 8-9 punktów w meczu. Nie zapominać należy również o jednym z najlepszych obcokrajowców. Leigh Adams jest od lat najrówniej punktującym obcokrajowcem polskiej ekstraligi. Jeśli do tego dodamy obecność w składzie utalentowanych juniorów - Kasprzaka i Jankowskiego to okazuje się, że apetyty dotyczące miejsca w pierwszej czwórce nie są pozbawione sensu. Jak co roku, tak i teraz kluczową rolę dla sytuacji zespołu w rozgrywkach będą miały finanse. Jeśli Unia poradzi sobie z finansowymi problemami w trakcie sezonu a zawodnicy będą mieli ochotę na walkę na torze to po sezonie Leszno może okazać się zespołem, który w roku 2004 należał do czołowych w kraju.

Reklama

Przypuszczalny skład:

Leigh Adams

Damian Baliński

Adam Skórnicki

Rafał Dobrucki

Jacek Rempała

Krzysztof Kasprzak

Łukasz Jankowski

Zdaniem trenera:

Jan Krzystyniak - Mam nadzieję, że będzie to dla naszego zespołu udany sezon. Cieszę się, że zatrzymaliśmy praktycznie cały skład i mamy w miarę równy zespół pozbawiony gwiazd w negatywnym tego słowa znaczeniu. Cel minimum to utrzymanie ekstraligi, a po cichu liczymy na pierwszą czwórkę. Sezon jednak wszystko zweryfikuje.

Szanse na mistrzostwo: ***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje