Reklama

Reklama

Unia Leszno: Unormować sytuację

Nowy prezes Unii, Józef Dworakowski nie stawia przed zespołem wygórowanych zadań. Drużyna ma walczyć o bezpieczne miejsce w tabeli, a sukcesy Unii mają nadejść dopiero w kolejnych latach.

Oprócz nowego prezesa Unia ma również nowego trenera, którym został utytułowany i doskonale w Lesznie znany Zbigniew Jąder.

Reklama

Siła zespołu jak co roku będzie się opierała na niezawodnym Leigh Adamsie, który w tym roku będzie obchodził jubileusz swoich startów w Unii.

Polski skład nie uległ zmianie, trzon zespołu będzie stanowiła trójka zawodników - Rempała, Dobrucki, Baliński. Nie należy zapominać o juniorach. Silnym punktem zespołu będzie Krzysztof Kasprzak, a coraz śmielej na torze poczyna sobie jego brat, Robert. Wszystko wskazuje na to, że podopieczni Jądera sprawią ogromną sensację jeśli po sezonie zasadniczym uplasują się w pierwszej czwórce.

Przypuszczalny skład: Dobrucki, J. Rempała, Adams, Ł. Jankowski, Baliński, K. Kasprzak, R. Kasprzak

Zdaniem trenera:

Zbigniew Jąder: Zespół praktycznie nie zmienił się od ubiegłego sezonu. Nie wiem na co nas będzie stać. Mam nadzieję, że profesjonalne funkcjonowanie klubu sprawi iż tak samo do pracy podejdą zawodnicy i to przełoży się na dobry wynik drużyny.

Zdaniem zawodnika:

Jacek Rempała: Postaramy się wypaść jak najlepiej. Wydaje mi się, że spadek nam nie grozi.

Okiem eksperta:

Tomasz Lorek: Egzotyczna mieszanka. Sprawdzony w bojach Leigh Adams, bezwzględnie czczony w Lesznie niczym aztecki bożek, będzie z pewnością mózgiem zespołu. Wraca król rock&rolla "Skóra", który przyda nieco pieprzu leszczyńskim "Bykom".

Dobrzy seniorzy w osobach Damiana Balińskiego, Rafała Dobruckiego i Jacka Rempały. Świetna rodzinna atmosfera, nowy zarząd, bardzo dobry menedżer "Igła" Igielski zachwalany przez samego Adamsa, solidny junior Krzysztof Kasprzak i gorące serca fanów. Mogą być grożni dla najlepszych, a co najważniejsze, nie deklarują zdobycia Nanga Parbat i Lhotse, co jest wyjątkiem w polskim żużlu. Po cichu, po poręczówkach, zakładając kolejne obozy, do wymarzonego celu.

Dowiedz się więcej na temat: Leszno | Unia Leszno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje