Reklama

Reklama

Tomasz Gollob: Za mną pięć miesięcy ciężkiej pracy z lekarzami

- Za mną pięć miesięcy ciężkiej pracy z lekarzami - tak Tomasz Gollob, były indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu, podsumował okres rehabilitacji po poważnym wypadku pod koniec poprzedniego sezonu. Jak przyznał, nie jest jeszcze w optymalnej formie.

Po ubiegłorocznym przedwczesnym zakończeniu sezonu z powodu kontuzji nie sposób nie zapytać o stan zdrowia...

Tomasz Gollob: - Dużo pracy wkładam, by zapomnieć o tym, co się wydarzyło parę miesięcy temu. Jeżdżę na crossie, jestem też już po kilku treningach na motocyklu żużlowym. Oczywiście potrzebuję jeszcze rozjeżdżenia, żeby wszystko dobrze wyglądało. Póki co, pięć miesięcy ciężkiej pracy z lekarzami za mną. Myślę, że udało się wrócić do formy, powiedzmy, w większym stopniu. Niemniej przede mną jeszcze dużo pracy i jeżdżenia, by wskoczyć z formą na wysokie "c".

Reklama

Mimo że upadek w Sztokholmie nie wyglądał groźnie, w jego konsekwencji musiał pan przerwać sezon. Czy był to pana zdaniem jeden z najgorszych wypadków w karierze?

- Każdy wypadek jest inny, niemniej ten faktycznie nie był lekki. Teraz trzeba pracować, by o tym, co się stało jak najszybciej zapomnieć i wejść w systematyczną jazdę, starty, znów przyzwyczaić się do rytmu treningowego i nie cofać się pamięcią. Miniony sezon jest już historią, teraz piszemy nową.

Tegoroczny otworzy 28 marca turniej nieoficjalnych mistrzostw świata par w Toruniu. Rok temu wraz z Adrianem Miedzińskim wygraliście te zawody. Czy obrona tytułu będzie trudniejsza niż jego zdobycie?

- Na pewno tak, tym bardziej, że to początek sezonu. Każdy ma jednak równe szanse, więc pochodzimy do tego spokojnie i z dystansem. Przygotowujemy się, by po prostu jechać jak najlepiej.

Obsada tych zawodów będzie wyjątkowo silna. To dobra okazja, by odpowiednio wejść w sezon...

- Pierwsze zawody w tak silnej obsadzie pozwolą sprawdzić własne możliwości, ale także pokażą, w którym miejscu jesteśmy w przygotowaniach do sezonu ligowego. Będziemy wiedzieć, co trzeba jeszcze poprawić, nad czym pracować.

Rok temu mistrzostwa par były imprezą jednodniową. Obecnie najlepszy duet wyłonią trzy turnieje. Czy to dobry kierunek rozwoju tej imprezy?

- Wszystko, co się dzieje w przypadku tych zawodów, jak i także w kontekście indywidualnych mistrzostw Europy uważam za trafione. Same zawody, ale także zainteresowanie ze strony stacji telewizyjnych, stanowią promocję sportu żużlowego, a o to nam wszystkim chodzi.

Zrezygnował pan ze startów w Grand Prix po to, by walczyć o mistrzostwo Europy, którego wśród trofeów jeszcze pan nie ma?

- Nie chcę tych dwóch spraw łączyć. Przygoda z Grand Prix jest już po prostu zakończona i było to 19 lat dobrej, sumiennej pracy. Teraz skupiam się na indywidualnych mistrzostwach Europy i walkę o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu, który w mojej kolekcji bardzo by się przydał.

Rozmawiał: Krzysztof Frydrych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL