Reklama

Reklama

Tomasz Gollob uległ poważnemu wypadkowi na treningu

Najlepszy polski żużlowiec w historii 46-letni Tomasz Gollob dzisiaj rano uległ poważnemu wypadkowi podczas mistrzostw Polski strefy północnej w motocrossie na torze Chełmnie. Pierwsze informacje na temat stanu zdrowia weterana speedwaya brzmią bardzo niepokojąco.

Wypadek wydarzył się na treningu, Gollob stracił panowanie nad motocyklem i zaliczył upadek. Jak powiedział "Przeglądowi Sportowemu" obecny na miejscu lekarz zawodów Wojciech Kłysiński, były mistrza świata na żużlu uległ groźnym obrażeniom.

"Tomasz Gollob ma poważny uraz głowy i kręgosłupa. Bez badań nic więcej nie mogę powiedzieć, ale wątpię by w tym roku zdołał wyjechać jeszcze na tor" - cytuje doktora "PS".

Legenda polskiego speedwaya najpierw miała trafić karetką do miejscowego szpitala, a następnie została przetransportowana helikopterem do szpitala wojskowego w Bydgoszczy. To właśnie w tej placówce lekarze, na czele z prof. Markiem Haratem już wielokrotnie dokonywali cudów, stawiając na nogi żużlowca, który w swojej karierze miał wiele ciężkich kontuzji.

Reklama

Niepokój potęguje fakt, że ledwie dwa lata temu wychowanek Polonii Bydgoszcz przeszedł skomplikowaną operację kręgosłupa. Według relacji świadków Gollob był przytomny.

Od grudnia 2014 roku polski multimedalista reprezentuje barwy klubu MrGarden GKM Grudziądz, rywalizującego w żużlowej PGE Ekstralidze.

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy