To oni zatrzymają Motor Lublin? Były menedżer mówi o tym wprost
Orlen Oil Motor Lublin został w końcu pokonany. Dokonała tego drużyna Pres Grupy Deweloperskiej Toruń. Wobec tego w przestrzeni medialnej spotęgowały się głosy, że drużyna toruńska może odebrać złoto aktualnemu mistrzowi Polski - Pierwsze miejsce jest zarezerwowane dla drużyny z Lublina - mówi wprost Jan Krzystyniak w rozmowie z Interią Sport. Wydaje się, że bardzo ciężko będzie zatrzymać Motor. Drużyna mimo porażki w Toruniu zwyciężyła dwumecz, a rezerwy w zespole są jeszcze ogromne.

48:42 - takim wynikiem skończyło się spotkanie Pres Grupy Deweloperskiej Toruń z Orlen Oil Motorem Lublinem. Goście potwierdzili, że nie najlepiej czują się na Motoarenie w Toruniu. Świetnie wypadł Bartosz Zmarzlik, który zdobył 15 punktów i jako jedyny zdobył "dwucyfrówkę" z lubelskiej drużyny. Tak dobrego występu Polaka w Toruniu nie było od 2022 roku.
Złoty medal jest zarezerwowany dla Orlen Oil Motoru Lublin
Motor Lublin i tak wygrał dwumecz, dzięki fantastycznemu wynikowi z domowego spotkania, wtedy mecz pomiędzy dwoma ekipami zakończył się rezultatem 55:35. To pokazuje, że będzie bardzo trudno pokonać Motor w tym sezonie. Dodatkowo, mimo porażki w Toruniu, dalej mają ogromne rezerwy, bo Mateusz Cierniak i Dominik Kubera łącznie zdobyli... 6 punktów.
- Jestem przekonany w 100 procentach, że pierwsze miejsce jest zarezerwowane dla drużyny z Lublina. Oby nie doszło do takiego scenariusza, że drużyna toruńska będzie musiała w play-off powalczyć o brązowy medal. Przedsezonowe predykcje były zawyżone w kontekście Torunia, patrząc na dyspozycję niektórych zawodników - mówi nam były menedżer.
Zespół toruński został już zweryfikowany przez Falubaz
- Mnie się wydaje, że zespół toruński został też zweryfikowany przez zespół z Zielonej Góry. Falubaz nie miał wtedy żadnego meczu wygranego, przyjechał kandydat w mojej ocenie do drugiego miejsca, w Toruniu kibice mieli marzenia nawet o tytule, mocno wtedy po tej porażce zwątpiłem w ten zespół - kończy Krzystyniak.
Wydaje się, że jest w tym sporo racji. W końcu Falubaz w tamtym okresie był bardzo mocno pogubiony, co drużyna aspirująca do złotego medalu powinna wykorzystać. Nawet Bayersystem GKM Grudziądz zwyciężył w Zielonej Górze. Nie zmienia się jednak to, że największym problemem Torunia są juniorzy. W dwumeczu z Lublinem zdobyli... 8 punktów, gdzie młodzieżowcy Motoru łącznie dołożyli 15 punktów. To jest główny powód, przez który przegrywają rywalizację z mistrzem Polski.


