Reklama

Reklama

To koniec fochów żużlowych gwiazd przed kamerą? Telewizja ma prawo wymagać większej dyscypliny

Rekordowy kontrakt telewizyjny na lata 2022-2025 w PGE Ekstralidze powinien jeszcze bardziej zmotywować żużlowców do współpracy z dziennikarzami. Ci dość często mają problem, aby namówić któregoś na krótką rozmowę podczas trwania meczu. Teraz musi się to zmienić.

Temat wbrew pozorom jest dość problematyczny, bo nie jest tak, że telewizja stoi z batem nad zawodnikami i pastwi się, gdy ci nie chcą współpracować i rozmawiać. Raczej wszystko odbywa się na zasadach partnerskich. Zdarzają się jakieś odstępstwa od reguły, ale to rzadkość. W zeszłym sezonie w telewizji stracili cierpliwość do Maksyma Drabika, gdy ten notorycznie odmawiał udzielenia wywiadu. W innych przypadkach nikt nikogo nie piętnuje za pojedyncze odmowy.

Reklama

- To temat bardzo delikatny. Już od dawna obowiązują przepisy, które obligują zawodników do rozmów. Nie sądzę, abyśmy musieli mówić o dużym problemie, bo nie przypominam sobie takiej sytuacji, że jacyś zawodnicy permanentnie odmawiali rozmów - mówi dla nas Wojciech Dankiewicz, ekspert Canal Plus.- Dużo zależy od reportera i jego wyczucia. Kij ma dwa końce. Ja doskonale rozumiem zawodnika, któremu nie idzie i nie chce rozmawiać. Z drugiej jednak strony taka jest praca dziennikarza. Potrzebne jest obustronne zrozumienie, bo mamy w żużlu duże pieniądze i sponsorów, którzy także mają swoje oczekiwania - mówi nam Dankiewicz.

W ciemno można założyć, że telewizja wielkiej rewolucji we współpracy z zawodnikami robić nie będzie, ale w razie jakichkolwiek problemów szybko będzie reagować. I trzeba przyznać, że ma do tego pełne prawo. Skoro gwiazdy chcą zarabiać miliony, to muszą na nie zasłużyć. Poza wszystkim są też tacy, którzy doskonale rozumieją rolę mediów w całej tej zabawie. Pierwszym, który jak nikt inny potrafił eksponować swoich sponsorów był Tomasz Gollob. Były mistrz świata uwielbiał blask kamer. Dzisiaj podobnie działa Bartosz Zmarzlik, z którym telewizja nigdy nie miała problemów.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: PGE Ekstraliga | Wojciech Dankiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje