Reklama

Reklama

Szwed Lindgren wygrał turniej żużlowy w Ostrowie Wielkopolskim

Szwedzki żużlowiec Fredrik Lindgren (Fogo Unia Leszno) wygrał 61. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Kolejne lokaty zajęli Amerykanin Greg Hancock (składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz) i Łukasz Sówka (ZKŻ Litex MDM Polcopper Ostrovia).

Najstarszy turniej żużlowy w Polsce odbył się w mocno zmienionej formule. Zamiast rywalizacji indywidualnej, zawodnicy jeździli w parach. Podczas prezentacji przed zawodami seniorzy losowali partnera z grona siedmiu juniorów.

Po rozegraniu fazy zasadniczej, czyli 21 wyścigów, odbyły się półfinały. W jednym wystąpili seniorzy z najlepiej punktujących par, w drugim - ich koledzy z drużyny. Do finału awansowało po dwóch żużlowców.

W rundzie eliminacyjnej najlepiej radziła sobie para amerykańsko-duńska Greg Hancock i Niklas Porsing, obaj wspólnie zdobyli 34 punkty. Tuż za nimi uplasował się duet Szwed Andreas Jonsson i Łukasz Sówka (30 pkt). Dwa mniej uzyskali Szwedzi Fredrik Lindgren i Oliver Berntzon.

Reklama

Poza półfinałami znaleźli się znakomici Duńczycy - Niels Kristian Iversen, który zdobył 23 pkt oraz Nicki Pedersen - 21. Obaj trafili na słabszych partnerów i ich ekipy uplasowały się poza czołową czwórką.

W biegu półfinałowym seniorów zwyciężył Lindgren przed Hancockiem, Robertem Miśkowiakiem i Jonssonem. Drugi wyścig o finał wygrał Sówka przed Porsingiem, Francuzem Davidem Bellego oraz Berntzonem. W finale Szwed znów okazał się lepszy od Amerykanina.

W trakcie zawodów tradycyjnie już rozegrano bieg poświęcony pamięci działaczy ostrowskiego klubu Jana Łyczywka i Mirosława Borowicza. Triumfował w nim Władimir Borodulin, przed Marcinem Nowakiem, Michałem Piosickim i Porsingiem.

Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego po raz pierwszy rozegrano 17 września 1950 roku. Turniej wygrał Alfred Smoczyk, który kilkanaście dni później zginął w wypadku motocyklowym. Na liście zwycięzców są tak znani zawodnicy, jak Jerzy Szczakiel, Edward Jancarz, Roman Jankowski, Tomasz Gollob, Nicki Pedersen czy Jarosław Hampel.

Niedzielny turniej, kończący żużlowy sezon w Polsce, obejrzało blisko sześć tysięcy kibiców.

Wyniki:

pierwszy półfinał

1. Fredrik Lindgren (Szwecja)

2. Greg Hancock (USA)

3. Robert Miśkowiak (Polska)

4. Andreas Jonsson (Szwecja)

drugi półfinał

1. Łukasz Sówka (Polska)

2. Niklas Porsing (Dania)

3. David Bellego (Francja)

4. Oliver Bernzton (Szwecja)

finał

1. Lingren

2. Hancock

3. Sówka

4. Porsing

Dowiedz się więcej na temat: Fredrik Lindgren | żużel | Ostrów Wielkopolski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje