Reklama

Reklama

Świąteczny raport z klubów ekstraligi żużlowej

Już za niespełna miesiąc zakończy się okres transferowy na żużlowym rynku. Tylko do 31 stycznia zespoły mogą podpisywać kontrakty z zawodnikami. Jak na razie ruch w " żużlowym" interesie jest niewielki.

Być może wynika to z przedświątecznej ciszy, a może z notorycznego braku środków finansowych w polskich klubach. Poniżej prezentujemy doniesienia z Ekstraligowych klubów odnośnie ich przyszłorocznego składu jak i bieżących problemów.

Ekstraliga:

Polonia Bydgoszcz

Działacze mistrza Polski wykonali swoje zadanie. Tomasz Gollob i Piotr Protasiewicz zostali na kolejny sezon w Bydgoszczy. Została również zmontowana ekipa silnych obcokrajowców. W czym więc problem - " Kasa, misiu, kasa" - mawiał jeden z polskich trenerów. Właśnie finanse są obecnie największym problemem Bydgoszczan.. Obecnie trwają poszukiwania strategicznego sponsora. Po fiasku rozmów z Mercedesem teraz trwają negocjacje z Browarem z Żywca. Niewykluczone, że ta firma będzie od przyszłego sezonu wspierała żużlowców z Bydgoszczy. Działacze Polonii nie planują już żadnych wzmocnień na przyszły sezon - " To jest skład w którym zdobyliśmy tytuł najlepszej drużyny kraju i mam nadzieję, że ten sukces powtórzymy w przyszłym sezonie. Wzmocnienia nie są potrzebne" - twierdzi menedżer zespołu - Leszek Tyllinger.

Reklama

Stranieri: Wiltshire, Lyons, Gustaffson

W kręgu zainteresowań: nikt

Polonia Piła

Działacze pilskiej Polonii są autorami największego jak do tej pory hitu transferowego. W barwach ich klubu występował będzie od przyszłego sezonu Sławomir Drabik. Podpisano również kontrakt z Krzysztofem Jabłońskim. Działacze pilscy liczą, że ci dwaj zawodnicy godnie zastąpią Rafała Dobruckiego, który po przebytej operacji będzie zdolny do jazdy dopiero w połowie przyszłego sezonu. Podobnie jak Bydgoszcz działacze pilscy poszukują strategicznego sponsora.

Nowi zawodnicy: Drabik, Jabłoński

Stranieri: Louis, P.Karlsson

W kręgu zainteresowań: nikt

Apator Toruń

Po raz pierwszy od kilkunastu lat tamtejsi kibice nie mogą narzekać na brak transferowych wydarzeń. Już przed miesiącem zakontraktowano Szweda - Tony Rickardssona, któremu za złożenie podpisu zapłacono blisko 300.00 złotych. Podpisano również kontrakt zs Szwedem - Jonnsonem. Jakby tego wszystkiego było mało, w chwili obecnej trwają negocjacje kontraktu z Robertem Dadosem, który miałby w zespole zastąpić Mirosława Kowalika, który ma czas tylko do Świąt aby parafować nowy kontrakt. Jeśli go nie podpisze, jego miejsce zajmie właśnie Dados. Do Torunia powrócił również wychowanek tego klubu - Tomasz Bajerski. Wszystkie transferowe ruchy torunian możliwe były dzięki firmie Adriana, która została sponsorem strategicznym toruńskich żużlowców.

Nowi zawodnicy: Bajerski,

Stranieri: Rickardsson, Jonnson

W kręgu zainteresowań: Dados

Pergo Gorzów

Skład na przyszły sezon pozostanie praktycznie niezmieniony. Brak będzie tylko Bajerskiego, który odszedł do Torunia. Zdaniem działaczy luka ta zostanie wypełniona. Nieoficjalnie mówi się, że do Gorzowa powróci Robert Flis. Zakontraktowano również drugiego stranieri, którym został Szwed - Stefan Danno. Jak twierdzą działacze obecnie największym ich problemem jest doprowadzenie do płynności finansowej klubu. Nie jest tajemnicą, że ze względu na remont stadionu ubiegły sezon Pergo zakończyło grubo poniżej finansowej kreski.

Nowi zawodnicy: Flis

Starnieri: Dannoe, Crump

W kręgu zainteresowań: nikt

Włókniarz Częstochowa

Większość kibiców widzi przyszłość częstochowskiego klubu w czarnych barwach. I nie bez powodu. Z Częstochowy odszedł Drabik, brak również Staszewskiego, który odszedł do Gorzowa. Tak naprawdę to w Częstochowie wiadomo tylko, że będzie tam startował Grzegorz Walasek, który przedłużył kontrakt z częstochowskim klubem. Z obcokrajowców zakontraktowano Runę Holtę, który będzie startował w parze z Ryanem Sullivanem lub Markiem Loramem. Jeśli chodzi o polskich zawodników to działacze myślą o zakontraktowaniu Mariusza Węgrzyka lub Mirosława Kowalika. Wątpliwe jednak aby wzmocnienie się tylko jednym zawodnikiem przy tak dużych ubytkach wystarczyło do utrzymania się w Ekstraklasie.

Nowi zawodnicy: nikt

Stranieri: Holta, Sullivan?, Loram?

W kręgu zainteresowań: Węgrzyk, Kowalik

ZKŻ Zielona Góra

Jak na razie zielonogórzanie działają niemal w " podziemiu". Oficjalnie wiadomo tylko o podpisaniu kontraktu z Hamillem i przedłużeniu umowy z Stonehewerem. Reszta planowanych kontraktów owiana jest tajemnicą. Na pewno zostanie Andrzej Huszcza i czołowi młodzieżowcy. Coraz głośniej mówi się o zakontraktowaniu Adama Fajfera i Andy Smitha. Bardzo prawdopodobne, że strategicznym sponsorem żużlowców z Zielonej Góry zostanie firma Orlen.

Nowi zawodnicy: Fajfer?, Smith?

Stranieri: Hamill, Stonehewer

W kręgu zainteresowań: G.Rempała?

Unia Leszno

W Unii Leszno jak co roku. Cicho i spokojnie. Nic nie wiadomo o ubytkach jak i ewentualnych wzmocnieniach. Pod koniec roku mają być spłacone zaległości wobec zawodników za miniony sezon, wtedy też będą podpisywane nowe kontrakty. Zanosi się na to, że skład leszczyńskiego zespołu pozostanie bez zmian.

Nowi zawodnicy: nikt

Stranieri: Adams

W kręgu zainteresowań: nikt

Atlas Wrocław

Najbogatszy polski klub żużlowy jak na razie wykonał tylko trzy ruchy. Jako trenera zatrudnił Marka Cieślaka, jako nowego zawodnika Sebastiana Ułamka i juniora Krzysztofa Słabonia. Jak na razie nie planuje się żadnych ruchów, choć po Wrocławiu krążą plotki o jeszcze jednym transferze. W Atlasie pozostanie Bartłomiej Bardecki, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Startu Gniezno.

Nowi zawodnicy: Ułamek, Słaboń

Obcokrajowcy: Nicholls, Hancock

W kręgu zainteresowań: Winiarz?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje