Reklama

Reklama

Stal Gorzów pozyskała Petera Ljunga

Stal Gorzów poinformowała, że funkcję tzw. zawodnika oczekującego będzie pełnił w przyszłym sezonie Peter Ljung. Szwed jest szóstym żużlowcem, który ma ważny kontrakt ze Stalą.

Oprócz niego wcześniej umowy parafowali: Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak i Linus Sundstrom - poinformował w poniedziałek klub PGE Ekstraligi.

Po minionym sezonie z trzecią drużyną ekstraligi pożegnało się dwóch zawodników. Do Get Well Toruń przeszedł Duńczyk Niels Kristian Iversen, a szeregi GKM Grudziądz zasilił Przemysław Pawlicki.

Po zakontraktowaniu Szymona Woźniaka, który w tym sezonie jeździł w barwach Sparty Wrocław, działacze gorzowskiej Stali zdecydowali, że drużyna potrzebuje jeszcze tzw. zawodnika oczekującego - właśnie nim będzie Ljung.

Reklama

- To dla mnie dobry wybór. Uznałem, że nadszedł dla mnie właściwy czas na powrót do zawodów na wysokim poziomie, spróbowania swoich sił w PGE Ekstralidze. W Gorzowie jest wspaniały stadion i wielka drużyna - powiedział Peter Ljung.

Dodał, że choć będzie pełnił rolę zawodnika oczekującego liczy, że będzie miał okazję wystartować i pokazać się z jak najlepszej strony.

- Chcę być częścią drużyny i robić to, czego wszyscy ode mnie oczekują. Nie stawiam sobie żadnych indywidualnych celów. Skupiam się na lidze. Liczę, że będę mógł godnie reprezentować gorzowską drużynę - zaznaczył Szwed.

W poprzednim sezonie 35-letni Ljung był żużlowcem pierwszoligowej Unii Tarnów, która wywalczyła awans do PGE Ekstraligi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy