Reklama

Reklama

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz - Dospel Włókniarz Częstochowa 41:49

Żużlowcy zespołu składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz przegrali z Dospelem Włókniarzem Częstochowa 41:49 w meczu 16. rundy Enea Ekstraligi.

Jedenaste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach odnieśli żużlowcy z Częstochowy po raz kolejny pokazując, że w tym sezonie będą chcieli walczyć o medale. Znajdujący się w zupełnie odmiennej sytuacji zawodnicy bydgoskiej Polonii, mimo kolejnej przegranej, pokazali całkiem przyzwoity żużel.

Podczas spotkania w Bydgoszczy walki na torze było niewiele, o kolejności na mecie w większości biegów decydował moment startu. Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli gospodarze, zwyciężając w dwóch pierwszych startach. Najpierw podwójnie częstochowian pokonali Krzysztof Buczkowski i Aleksandr Łoktajew, a w biegu młodzieżowym 4:2 zwyciężyli Szymon Woźniak i Mikołaj Curyło. Pod taśmą trzeciej odsłony spotkania ze strony Dospelu Włókniarza stanęli Rune Holta i Michael Jepsen Jensen, którzy bez najmniejszych problemów wygrali 5:1.

Reklama

Remisem zakończył się bieg czwarty, po którym bydgoszczanie prowadzili 13:11.  Powiększenie prowadzenia przez żużlowców Polonii w biegu piątym zostało zniwelowane chwilę później. Wszystko za sprawą najskuteczniejszej pary częstochowskiej Holta-Jensen, która imponowała dopasowaniem do bydgoskiego toru. Po remisie w siódmej odsłonie na tablicy wyników widniał remis 21:21.

Więcej walki na torze najwytrwalsi kibice zdegradowanej już do 1. ligi Polonii obejrzeli w trzeciej serii startów. Najciekawszy był bieg dziewiąty, w którym ponownie pod taśmą stanęła najlepsza para gości Holta-Jensen. Tym razem częstochowian zaskoczył Łoktajew, który w pierwszym łuku wypchnął ich pod bandę, a przy krawężniku dołączył do niego Buczkowski. Popularny "Buczek" do ostatnich metrów odpierał ataki Holty, dowiózł jednak cenne podwójne zwycięstwo. Remis w kolejnej odsłonie spowodował, że po dziesięciu ponownie drobną przewagę mieli miejscowi (31:29).

Tuż przed biegami nominowanymi wynik ponownie się odwrócił. Tym razem 40:38 prowadzili goście, a wszystko dzięki podwójnej wygranej Grigorija Łaguty i Artura Czai z parą Kościecha-Woźniak, w biegu 12.

Wynik spotkania decydował się w jego ostatniej odsłonie. Wcześniej 4:2 wygrali żużlowcy Dospelu, zapewniając sobie punkt bonusowy. Na koniec skuteczniejsi wśród najlepszych zawodników obu ekip okazali się Sajfutdinow i Łaguta, dopisując do bonusu dwa punkty za zwycięstwo w Bydgoszczy 49:41.

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz - Dospel Włókniarz Częstochowa 41:49

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz: Aleksandr Łoktajew 10 (3,1,3,3,0), Krzysztof Buczkowski 9 (2,2,2,2,1), Robert Kościecha 9 (1,3,2,1,2), Mikołaj Curyło 5 (1,2,2,0), Mateusz Szczepaniak 3 (0,1,1,1,0), Szymon Woźniak 3 (3,0,0), Hans Andersen 2 (1,1,0,-).

Dospel Włókniarz Częstochowa: Emil Sajfutdinow 15 (3,3,3,3,3), Grigorij Łaguta 11 (1,2,3,3,2), Rune Holta 9 (2,2,0,2,3), Michael Jepsen Jensen 8 (3,3,1,0,1), Artur Czaja 6 (2,0,1,1,2), Adam Strzelec 0 (0,0,0), Rafał Szombierski 0 (d,0,-,-).

Najlepszy czas dnia: Michael Jepsen Jensen - 60,31 s - w 3. wyścigu. Sędzia: Piotr Nowak (Toruń). Widzów 800.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje