Reklama

Reklama

Sensacja! Bartosz Zmarzlik na podium plebiscytu

Bartosz Zmarzlik zajął trzecie miejsce w Plebiscycie na Sportowca Roku. To jego drugie miejsce na podium tej prestiżowej rywalizacji. Żużlowiec Moje Bermudy Stali Gorzów ustąpił miejsca tylko Anicie Włodarczyk i Robertowi Lewandowskiemu

Przypomnijmy, że 2 lata temu Bartosz Zmarzlik znalazł się na szczycie plebiscytu i zdobył tytuł najpopularniejszego sportowca kraju. W pokonanym polu zostawił wówczas samego Roberta Lewandowskiego. Taki wynik nie wywołał w kraju większego zaskoczenia, bo środowisko żużlowe doświadczyło przed galą niespotykanej dotąd mobilizacji. Wszystkie kluby w Polsce apelowały do swych kibiców, by ci głosowali na świeżo upieczonego indywidualnego mistrza świata na żużlu.

Zmarzlikowi udało się obronić tytuł najlepszego żużlowca globu, ale konkurencji w kraju nie wytrzymał. Rok temu sportowcem roku został już Robert Lewandowski, a tuż za nim uplasowała się Iga Świątek. Miłośników czarnego sportu najbardziej zezłościło jedna to, że dwukrotnego mistrza świata na żużlu wyprzedzili także Kamil Stoch i... Kajetan Kajetanowicz.

Reklama

Bartosz Zmarzlik trzeci!

Zmarzlik był drugim w historii żużlowcem, który dostąpił zaszczytu zdobycia tytułu Polskiego Sportowca Roku. Dokładnie 20 lat wcześniej to samo osiągnął jego sportowy autorytet, wzór, mentor i idol - Tomasz Gollob.

W tym roku nikt nie wróżył Zmarzlikowi zwycięstwa w plebiscycie. Gorzowianin stracił tytuł indywidualnego mistrza świata na rzecz Artioma Łaguty, a wraz z reprezentacją Polski kolejny raz nie udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium Speedway of Nations. 

Zdobycie przez Zmarzlika trzeciego miejsca w plebiscycie - biorąc pod uwagę, że w minionym roku odbywały się letnie Igrzyska Olimpijskie - to sensacyjne osiągnięcie. - To już piąty mój chłopek - cieszył się na nagrodę żużlowiec. - Jutro będę musiał ją schować, bo mojemu Antosiowi wychodzą ząbki i wszystko gryzie - śmiał się.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy