Reklama

Reklama

Sajfutdinow wrócił do rozmów z Unią. Kasa z Ekstraligi rozwiąże problem

- Rozmawiamy. Na razie nie ma problemu – tak Emil Sajfutdinow komentuje informacje Przeglądu Sportowego, jakoby Fogo Unia Leszno nie chciała mu zapłacić 650 tysięcy złotych za 130 punktów zdobytych na torze.

Fogo Unia Leszno jeszcze nie rozliczyła się z Emilem Sajfutdinowem za starty w sezonie 2021. Przegląd Sportowy napisał o zaległościach w wysokości 650 tysięcy. Rosjanin miał usłyszeć, że nie dostanie kasy za 130 punktów zdobytych na torze.

Regulaminowe pieniądze Sajfutdinow już dostał

W istocie chodzi o rozliczenie pieniędzy z tzw. dodatkowych umów sponsorskich, bo w żużlu obowiązują limity. Według nich Sajfutdinow nie miał prawa zarobić w tym roku więcej niż 250 tysięcy złotych za podpis i 510 tysięcy za punkt (170 punktów z bonusami płatne po 3 tysiące złotych każdy). Te środki są już na koncie żużlowca.

Reklama

Wiadomo jednak, że każdy klub kusi gwiazdy dodatkami i takie miał też w Lesznie Emil. I teraz o ich wypłacie rozmawia z Fogo Unią. Jej prezes nie chce komentować sprawy. Zawodnik mówi nam natomiast krótko: - Na razie nie ma żadnego problemu z Unią. Rozmawiamy.

Wielka transza z PGE Ekstraligi będzie na Sajfutdinowa?

Z naszych informacji wynika, że w pierwszym odruchu klub faktycznie zakwestionował wypłatę znacznej części pieniędzy dla Sajfutdinowa. Sprawa doszła jednak do Ekstraligi Żużlowej. Nie można wykluczyć, że jej władze interweniowały w tej kwestii. Kłótnia Unii z Sajfutdinowem, to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje teraz organ zarządzający rozgrywkami. Nad żużlem wciąż wisi problem z UOKiK, który zarzuca żużlowym klubom "zmowę płacową".

Ekstraliga na dniach ma przelać na konto klubów dużą transzę pieniędzy. Chodzi o jakieś 700, czy nawet 800 tysięcy złotych. Ta kasa może pomóc Unii w rozwiązaniu problemu. Zwłaszcza że wszyscy inni żużlowcy czwartej drużyny sezonu 2021 zostali podobno w całości rozliczeni. Z Emilem pojawił się problem, bo odszedł, a w Lesznie mieli do niego pretensje o to, że miał kilka słabych spotkań w tym sezonie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje