Reklama

Reklama

Sajfutdinow i Jonasson żużlowcami Fogo Unii Leszno

Rosjanin Emil Sajfutdinow oraz Szwed Thomas H. Jonasson zostali nowymi żużlowcami Fogo Unii Leszno, która w tym roku sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Polski. Prezes klubu Piotr Rusiecki nie ukrywa, że w przyszłym roku drużyna ma walczyć o główne trofeum.

Leszczyński klub w piątek odkrył wszystkie karty, choć nazwiska żużlowców z Rosji i Szwecji już wcześniej były kojarzone z zespołem wicemistrza kraju. Sajfutdinow to były dwukrotny mistrz świata juniorów (2007, 2008), trzeci zawodnik Grand Prix (2009) oraz tegoroczny mistrz Europy.

- Moim celem w przyszłym roku będzie walka o mistrzostwo Polski. Skoro zdecydowałem się zmienić klub, to na pewno na lepszy. Władze Unii Leszno przedstawiły konkretną propozycję, jest tu fajny team, lubię też tutejszy tor. Kontrakt podpisaliśmy na rok, ale zakładam, że będę dłużej ścigał się dla Unii - powiedział 25-letni Sajfudtinow.

Reklama

O rok starszy Jonasson takimi osiągnięciami co Rosjanin nie może się pochwalić. Przez ostatnie pięć lat występował w Wybrzeżu Gdańsk, a w najbliższym sezonie po raz pierwszy jako stały uczestnik będzie rywalizował w Grand Prix.

Wszyscy zawodnicy leszczyńskiej ekipy pojawili się w piątek na wieczornej prezentacji. Pedersen i Przemysław Pawlicki niedawno przeszli operację obojczyka i na uroczystość przyszli z ręką na temblaku.

Prezes Fogo Unii Piotr Rusiecki przyznał, że skład drużyny prezentuje się okazale. Klub przedłużył na kolejne sezony umowy z Duńczykiem Nicki Pedersenem, braćmi Przemysławem i Piotrem Pawlickimi, Tobiaszem Musielakiem, Damianem Balińskim i Grzegorzem Zengotą. Skład uzupełniają juniorzy Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

- Skład "na papierze" wydaje się bardzo dobry. Żużel jest jednak takim sportem, w którym tor wszystko zweryfikuje. Jestem zadowolony z tego, co udało nam się złożyć, doszło dwóch mocnych zawodników. Naszą bolączką były biegi nominowane i mam nadzieję, że Emil rozwiąże ten problem - powiedział Rusiecki.

Przed nowym sezonem wysoko stawia poprzeczkę. 

- Ja jestem człowiekiem upartym i dążącym do lepszego wyniku. Mieliśmy srebro, więc samo się nasuwa to, o co będziemy walczyć w następnym sezonie - podkreślił.

Menedżerem Fogo Unii na kolejny sezon został Adam Skórnicki. Objął on drużynę w połowę tego roku, zupełnie ją odmienił mentalnie i poprowadził do tytułu wicemistrza Polski.

- Przed sezonem nie ma co oceniać, ale jestem pewien, że jest to drużyna, która może powalczyć o najwyższe laury. Zaczniemy od tego pierwszego kroku, a więc od awansu do play off, bo bez tego nie ma co myśleć o medalu - zaznaczył.

Po zakończeniu sezonu klub pożegnał się z dwójką Duńczyków - Kennethem Bjerre (dołączył do Grupy Azoty Unia Tarnów) i Mikkelem Michelsen (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia). Niewykluczone, że do innego klubu wypożyczony zostanie Baliński, który w leszczyńskim zespole startował przez 20 sezonów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje