Reklama

Reklama

Przyjaciel Gortata w świetnej formie. Falubaz ma powody do radości

Rohan Tungate zwyciężył w Turnieju Darcy’ego Warda zorganizowanym w Archerfield, na przedmieściach australijskiego Brisbane. Drugie miejsce przypadło Jackowi Holderowi, na najniższym stopniu podium uplasował się zaś Ryan Douglas, na co dzień związany z Metalika Recykling Kolejarzem Rawicz.

Darcy Ward był przed laty jedną z największych nadziei czarnego sportu na świecie. Urodzony w 1992 roku Australijczyk jest 2-krotnym indywidualnym mistrzem świata juniorów, zaś w latach 2013 i 2014 był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Prawo udziału w najbardziej prestiżowym cyklu zawodów na świecie przysługiwało mu także w sezonie 2012, jednak z uwagi na przepisy obowiązujące w polskiej lidze postanowił z niego zrezygnować.

W 2014 roku został zdyskwalifikowany na rok po tym, jak przed jednym z turniejów badanie alkomatem wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Do ścigania wrócił jeszcze bardziej ambitny niż przed zawieszeniem, ale w ostatnim spotkaniu w 2015 roku wpadł na tylne koło Artioma Łaguty, upadł na tor, uderzył karkiem o bandę i od tego czasu zmuszony jest poruszać się w wózku inwalidzkim. Nie zdystansował się jednak od speedwaya, wciąż jest żywo zaangażowany w światek czarnego sportu w swej ojczyźnie. Na torze w Archerfield właśnie zakończył się organizowany przez niego turniej.

Reklama

Rohan Tungate przed Holderem i ciszą nocną

Zawody miały rozpocząć się o 17 czasu lokalnego, jednak ich początek został znacznie opóźniony. Ze względu na zbliżającą się ciszę nocną organizatorzy podjęli decyzję o nierozgrywaniu piątej serii startów. Po zakończeniu czwartej przeszli bezpośrednio do finałów A i B, w których spotkała się najlepsza ósemka fazy zasadniczej.

Triumf padł łupem Rohana Tungate’a - nowego zawodnika Stelmet Falubazu Zielona Góra, a prywatnie przyjaciela słynnego Marcina Gortata. Były żużlowiec Unii Tarnów nie miał sobie równych. Jedyny punkt stracił w swoim pierwszym biegu, kiedy pokonał go Jack Holder, członek ścisłej światowej czołówki reprezentujący na co dzień barwy eWinner Apatora Toruń. Tungate odpłacił się rodakowi w ostatnim biegu zawodów. Trzecie miejsce na podium przypadło Ryanowi Douglasowi, zaś ostatnie miejsce w finale A zajął Josh Pickering.

Stawka turnieju była zdominowana przez zawodników z Antypodów. Tym razem na wyjazd do Australii nie zdecydowali się Polacy, choć w poprzedniej - odwołanej przez koronawirusa - edycji swój udział deklarowali między innymi Maciej Janowski czy Piotr Pawlicki. Co bardziej zagorzałych sympatyków czarnego sportu zainteresować może udział w zawodach dawno nie widzianego na torze Davey’ego Watta. Były reprezentant między innymi Startu Gniezno zdobył 5 punktów.

WYNIKI
1. Rohan Tungate 14 (2,3,3,3,3)
2. Jack Holder 12 (3,2,2,3,2)
3. Ryan Douglas 13 (3,1,3,2,3,1)
4. Josh Pickering 10 (3,3,2,2,0)
5. Nick Morris 10 (3,2,u,3,2)
6. Kye Thomson 8 (2,3,1,1,1)
7. James Pearson 6 (0,2,1,3,0)
8. Sam Masters 6 (1,3,2,0)
9. Mitchell Cluff 5 (0,0,3,2)
10. Declan Kennedy 5 (1,0,3,1)
11. Zaine Kennedy 5 (2,2,0,1)
12. Davey Watt 5 (2,1,2,d)
13. Jacob Hook 5 (1,1,1,2)
14. Zane Keleher 3 (1,1,1,0)
15. Fraser Bowes 1 (0,w,0,1)
16. Cooper Riordan 0 (0,0,0,d)

BIEG PO BIEGU
1. Morris, Z. Kennedy, Keleher, Cluff
2. Douglas, Thomson, Hook, Pearson
3. Holder, Tungate, D. Kennedy, Bowes
4. Pickering, Watt, Masters, Riordan
5. Tungate, Morris, Hook, Riordan
6. Thomson, Holder, Watt, Cluff
7. Pickering, Z. Kennedy, Douglas, D. Kennedy
8. Masters, Pearson, Keleher, Bowes (w)
9. D. Kennedy, Masters, Thomson, Morris (u)
10. Cluff, Pickering, Hook, Bowes
11. Tungate, Watt, Pearson, Z. Kennedy
12. Douglas, Holder, Keleher, Riordan
13. Morris, Douglas, Bowes, Watt (d)
14. Pearson, Cluff, D. Kennedy, Riordan (d)
15. Holder, Hook, Z. Kennedy, Masters
16. Tungate, Pickering, Thomson, Keleher

Finał B: Douglas, Morris, Thomson, Pearson
Finał A: Tungate, Holder, Douglas, Pickering

(wyniki za speeedwayupdates.proboards.com)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje