Reklama

Reklama

Przed VIII kolejką ekstraligi

W niedzielę rundę rewanżową sezonu zasadniczego rozpoczną żużlowcy ekstraligi. Na pierwszy plan wysuwają się spotkania w Bydgoszczy i Częstochowie.

Polonia podejmowała będzie Unię Leszno, z kolei Włókniarz walczył będzie z czarnym koniem rozgrywek, toruńskim Apatorem.

Włókniarz Częstochowa - Apator Toruń

Bez wątpienia najciekawsze spotkanie kolejki. Naszpikowany gwiazdami zespół gospodarzy podejmował będzie skazywany przed sezonem na spadek Toruń, który po pierwszej rundzie wraz z Lesznem lideruje tabeli. Gospodarze liczą jednak na zwycięstwo. - Nie lekceważymy Torunia, ale wydaje się, że więcej atutów mamy po swojej stronie - mówi Krzystyniak. Prawdopodobny jest powrót na tor Sebastiana Ułamka. Goście tradycyjnie już jadą walczyć o jak najkorzystniejszy wynik. - Nie mamy nic do stracenia. Jedziemy a co będzie okaże się na miejscu - mówi Jan Ząbik. Wszystko wskazuje jednak na to, że po sensacyjnym zwycięstwie we Wrocławiu passa wyjazdowych punktów nie zostanie przez Toruń podtrzymana.

Reklama

Nasz typ: 48: 42

Atlas Wrocław - ZKŻ Zielona Góra

Zielonogórzanie do tej pory spisują się fatalnie i trudno oczekiwać, że przełamią się we Wrocławiu. Goście awizują jednak najsilniejszy skład z Nicki Pedersenem w roli głównej. - Nie mamy nic do stracenia. Jedziemy walczyć. Musimy wyjść z dołka - mówi menedżer zespołu Jarosław Szymkowiak. Podobnie jak w Bydgoszczy Andrzeja Huszczę zastąpi Robert Kessler. Gospodarze wystąpią bez kontuzjowanego Jarosława Hampela, lecz mimo tego nie powinni mieć problemów z pokonaniem ZKŻ.

Nasz typ: 52: 38

Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno

Gospodarze pieczołowicie szykuja się do batalii z Unią, która do tej pory zawsze dobrze czuła się na bydgoskiej nawierzchni. Atutem gości będzie wyrównany skład, czego z kolei nie można powiedzieć o gospodarzach, którzy wciąż mają problemy z dyspozycją Krzyżaniaka oraz Robackiego. - Rywal jest groźny , ale są do pokonania. Wszystko będzie zależało od naszej drugiej linii. Jeśli Krzyżaniak i Robacki nie zawiodą powinno być dobrze. O Jonssona i Protasiewicza jestem spokojny - mówi trener gospodarzy, Zdzisław Rutecki. Wszystko wskazuje jednak na to, że losy tego pojedynku mogą rozstrzygać się w ostatnich biegach.

Nasz typ: 46: 44

Unia Tarnów - Wybrzeże Gdańsk

Dla Tarnowian rywal nie jest zbyt wymagający. Jak do tej pory Wybrzeże ma problemy z wygrywaniem spotkań wyjazdowych i nie powinno się to zmienić w niedzielę. - Mistrz Polski to wymagający przeciwnik, szczególnie na własnym torze ale jedziemy powalczyć. Dużo zależy od Kościechy i Chrzanowskiego, którzy mają problemy z ustabilizowaniem formy - mówi Grzegorz Dzikowski. Gospodarze wystąpią w najsilniejszym składzie i nie powinni mieć problemów z pokonaniem zawodników Lotosu.

Nasz typ: 53: 37

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje