Reklama

Reklama

"Przed nami trudne zadanie"

Unibax Toruń zmierza po tytuł drużynowego mistrza Polski. Po tym, jak "Anioły" pewnie wygrały rundę zasadniczą Ekstraligi, teraz w play - off uporały się bez problemów z Unią Tarnów.

Kolejną przeszkodą będzie dla nich Atlas Wrocław.

W pierwszej rundzie play - off Unibax pokonał Unię Tarnów zarówno na wyjeździe, jak tez na swoim torze. Tym samym awansował do półfinału DMP, gdzie spotka się z obrońcą tytułu - Atlasem Wrocław. "Anioły" niesione dość łatwymi zwycięstwami z tarnowianami liczą na to, że rozprawią się z następnym przeciwnikiem.

"Najważniejsze, że drużyna wygrała i awansowaliśmy do półfinału" - skomentował Karol Ząbik zwycięstwo nad Unią Tarnów na łamach swojej strony internetowej - "Przed nami trudne zadanie, ale walczymy o najwyższe cele i jesteśmy odpowiednio zdeterminowani. Było dobrze, ale mogło być jeszcze lepiej. Cieszę się, że jestem silnym punktem zespołu i oby tak zostało do końca sezonu" - dodał indywidualny mistrz świata juniorów.

Reklama

W niedzielę Unibax zmierzy się z Atlasem na stadionie wciąż aktualnych drużynowych mistrzów Polski. Nie będzie to łatwy pojedynek, bo dla żużlowców z Torunia wrocławski obiekt nie jest jednym z ulubionych. W rundzie zasadniczej ponieśli tu klęskę: 58:35.

"Wrocław przygotowując taki tor, jaki tam się często spotyka, wypacza po prostu wyniki spotkań" - mówił nam nie dawno Karol Ząbik. Młody żużlowiec nie krył zadowolenia z faktu, że jego ekipa w pierwszej fazie play - off uniknęła konfrontacji z Atlasem. Teraz jednak, by dostać się do finału rozgrywek, "Anioły" muszą zmierzyć się z trudnym przeciwnikiem.

Czy dla Karola Ząbika i jego kolegów wrocławski tor będzie stanowił zagadkę? Czy też szybko zdołają dopasować się do panujących warunków i zaskoczą przeciwników? Odpowiedź na te pytania poznamy już w niedzielny wieczór.

Konrad Chudziński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama