Reklama

Reklama

Polska - Rosja 54:36 w towarzyskim meczu żużlowców

Polscy żużlowcy pokonali Rosjan 54:36 w towarzyskim meczu rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim. Dla naszych kadrowiczów był to sprawdzian przed finałem Drużynowego Pucharu Świata, który 8 lipca rozegrany zostanie w Lesznie.

"Biało-czerwoni" będą bronić trofeum.

Zawody w Ostrowie pomogą trenerowi naszej kadry - Markowi Cieślakowi wybrać pięcioosobowy skład. W środę w naszym zespole zabrakło Piotra Pawlickiego i Jarosława Hampela, którzy mają spore szanse na miejsce w reprezentacji na DPŚ. Z kolei Rosjanie wystartowali bez swojej największej gwiazdy - Emila Sajfutdinowa.

Nasi żużlowcy wygrali podwójnie dwa pierwsze biegi i prowadzenia nie oddali do końca. Rosjanie zapisali na swoim koncie trzy wyścigi, w tym ostatni, który jednocześnie był biegiem memoriałowym Rifa Saitgariejewa. Rosyjski żużlowiec, nazywany "Tatarską Strzałą", zginął w wyniku wypadku na ostrowskim torze w czerwcu 1996 roku.

Reklama

Memoriałowy bieg wygrał Andriej Kudriaszow, ale najlepszym zawodnikiem zawodów był Grigorij Łaguta. W ostatnim wyścigu był drugi, a w sumie w pięciu startach wywalczył 13 punktów i bonus.

W naszej ekipie najwięcej punktów - 12 zdobył Bartosz Zmarzlik.

Przed spotkaniem do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski wprowadzony został indywidualny mistrz świata z 1973 roku Jerzy Szczakiel. Wcześniej tego zaszczytu dostąpili Andrzej Huszcza i Paweł Waloszek.

Tegoroczny DPŚ rozpocznie się od turnieju kwalifikacyjnego w Rydze. Polska jako gospodarz, ma zapewniony udział w finale.

MZ

Polska - Rosja 54:36

Polska: Bartosz Zmarzlik 12 (3,3,2,3,1), Przemysław Pawlicki 10 (3,1,3,1,2), Maciej Janowski 10 (3,1,3,1,2), Patryk Dudek 9 (1,2,3,3,0), Janusz Kołodziej 8 (2,1,1,2,2), Bartosz Smektała 5 (2,0,2,0,1).

Rosja: Grigorij Łaguta 13 (3,3,3,2,2), Andriej Kurdiaszow 9 (0,2,1,2,1,3), Renat Gafurow 5 (1,3,1,0,d), Wadim Tarasienko 4 (0,2,0,1,1), Wiktor Kułakow 4 (0,1,0,3), Artiom Łaguta 1 (1,0,0,0,0).

Program DPŚ:

25 czerwca (Ryga) - turniej kwalifikacyjny z udziałem Łotwy, Niemiec, Francji i Włoch

1 lipca (King's Lynn) - turniej półfinałowy z udziałem Czech, USA, Australii i Wielkiej Brytanii

4 lipca (Vastervik) - turniej półfinałowy z udziałem Szwecji, Danii, Rosji i zwycięzcy kwalifikacji

7 lipca (Leszno) - turniej barażowy z udziałem drugich i trzecich zespołów z półfinałów

8 lipca (Leszno) - finał z udziałem Polski, zwycięzcy barażu i turniejów półfinałowych

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy