Reklama

Reklama

Polonia Bydgoszcz - Obronić tytuł

Kontynuujemy przedstawianie zespołów ekstraligi. Dziś kolej na ubiegłorocznego mistrza Polski, zespół Polonii Bydgoszcz.

Miniony sezon był dla tego zespołu bardzo udany. Zawodnicy Polonii wywalczyli złoty medal, choć początek rozgrywek nie wskazywał, że sezon zakończy się dla nich takim sukcesem. Elementem, który o nim przesądził było niewątpliwie zakontraktowanie przez bydgoskich działaczy uczestnika cyklu - Grand Prix - Todda Wiltshira. Wracający po kontuzji na tor zawodnik spisywał się znakomicie i regularnie dokładał punkty do zdobyczy Goloba i Protasiewicza. Okazało się, że jeśli czterech zawodników pojedzie na poziomie, to bydgoszczanie wygrywają z każdym rywalem.

Reklama

Przerwę zimową Bydgoszcz wykorzystała na zorganizowanie budżetu, który pozwolił na zatrzymanie w klubie Golloba i Protasiewicza. Kolejnych wzmocnień nie było, bo po prostu brak na polskim rynku zawodników lepszych od wymienionej dwójki. Doszedł Jason Lyons, który powinien zdobywać około ośmiu punktów. Jedynym mankamentem są zawodnicy młodzieżowi, choć nieoficjalnie mówi się, że Bydgoszcz szykuje się do wypożyczenia jednego juniora (Pawlikowski, Mikuta?). Rok temu tytuł Bydgoszcz wywalczyła w czwórkę. Czy teraz zdoła to powtórzyć?

Leszek Tyllinger ( menedżer Polonii) - Najważniejszy jest fakt, że mamy odpowiedni budżet, który gwarantuje nam środki. Nie ma co ukrywać, że utrzymanie w klubie takich zawodników, jak Tomek czy Piotrek sporo kosztuje. Walczymy o to, co przed rokiem. Chcemy obronić tytuł.

Tomasz Gollob ( Polonia) - Nastawiam się na walkę o tytuł mistrza świata. Na tym chcę się skupić w nadchodzącym sezonie. W lidze będzie ciężko. Piła, Wrocław to zespoły, które najbardziej się wzmocniły, ale liczę na to, że obronimy złoto.

Podstawowy skład:

Protasiewicz ( 800.000)

Gollob (1200000)

Lyons (400.000)

Wiltshire (600.000)

Robacki (160.000)

Stanisławski (100.000)

Wartość zespołu: 3 mln 260

Sponsor zespołu: W tym sezonie Polonię wspierał będzie miejscowy browar Kujawiak. Drużyna przystąpi do walki o ligowe punkty pod nazwą Bractwo Polonia Bydgoszcz. Ile zapłacił Polonii browar? Ponoć około 2 mln złotych.

Przybyli: Loyns ( Unia)

Odeszli: Słaboń ( Wrocław), Poprawski ( Ostrów)

Atuty zespołu: Tomasz Gollob. To obecnie jeden z najlepszych zawodników świata. Wielokrotnie pokazał, że wie jak pomagać kolegom z drużyny na torze. Gollob, Protasiewicz, Lyons i Wiltshire to czwórka, która jest w stanie rozstrzygnąć każdy pojedynek na swoją korzyść.

Wady zespołu: Czterech równych zawodników. Działacze swój skład oparli wyłącznie na czterech zawodnikach. Jeśli któremuś z nich przytrafi się kontuzja lub zły dzień zespół może przegrać pojedynek z teoretycznie słabszym rywalem. Ryzykowna gra, aczkolwiek raz już przyniosła sukces.

Dowiedz się więcej na temat: zawodnicy | gollob | polonia | Polonia Bydgoszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje