Reklama

Reklama

Polis gotowy na eWinner 1. Ligę? Bardziej już nie będzie

Sezon 2021 w 2. Lidze Żużlowej przeszedł do historii. Po juniorach wytypowaliśmy najlepszych polskich zawodników ligi. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Oskar Polis. To kolejny dobry rok w wykonaniu 25-latka. Wydaje się, że jeśli zawodnik otrzyma okazję, powinien przejść do eWinner 1. Ligi. Tylko w ten sposób wykona on kolejny krok w karierze. Nie ma sensu za długo kisić się w 2-ligowym sosie.

Klasyfikację stworzyliśmy na podstawie średniej z not wystawianych po meczach przez naszych dziennikarzy. Przy identycznym wyniku wygrywał żużlowiec mający większą liczbę ocen. Klasyfikowaliśmy tych, którzy przejechali co najmniej połowę spotkań drużyny. Do grona Polaków nie wliczaliśmy juniorów.

Polis powinien pójść do eWinner 1. Ligi

1. miejsce: Oskar Polis - średnia 4,13 (15 ocen)

Kolejny sezon, w którym Polis pokazał wysoki poziom sportowy. Kilka lat temu wydawało się, że przez charakter nic z niego nie będzie. Zawodnik ma jednak sporo do zaoferowania, szczególnie na trasie, gdzie lubi i umie wyprzedzać. Czy to już czas na eWinner 1. Ligę? W końcu trzeba wejść poziom wyżej.

Reklama

2. miejsce: Szymon Szlauderbach - średnia 4,04 (14 ocen)

22-latek musiał udowodnić, że w żużlu jest dla niego miejsce. Na występy w Fogo Unii Leszno nie miał co liczyć, więc pozostał mu Kolejarz Rawicz. Żużlowiec wykorzystał szansę, radząc sobie z rolą lidera. Potrafił pokonywać duże nazwiska. Dobrze też pracowała u niego głowa. Nawet jeśli zawalił początek spotkania, w dalszej części wracał na właściwe tory.

3. miejsce: Damian Dróżdż - średnia 3,96 (14 ocen)

W poprzednim sezonie jeździł lepiej, ale znów pokazał, że potrafi. Długo był zdecydowanie najrówniejszym i najlepszym zawodnikiem Kolejarza Rawicz. Zawalił końcówkę, ale tam już cała drużyna kompletnie zawiodła. Jesteś jednak tak dobry, jak ostatni mecz. Przez to 25-latek trochę zamazał swoją świetną formę z początku.

Stara gwardia ma się dobrze

4. miejsce: Damian Baliński - średnia 3,89 (14 ocen)

44-latek żużel uprawia już hobbystycznie. Kariera niechybnie zmierza ku końcowi, a sam zawodnik może tylko wspominać biegi w Ekstralidze oraz w kevlarze reprezentacji Polski. Mimo wszystko wciąż jest w stanie walczyć. Choć poziom niższy, Baliński nadal przynosi korzyści dla zespołu. Nie jest typową legendą jeżdżącą za nazwisko. To lider Kolejarza i często wynik zależał od jego poczynań.

5. miejsce: Karol Baran - średnia 3,75 (8 ocen)

Ponad dwuletni rozbrat z żużlem spowodowany problemami prywatnymi nie zatarł mu w pamięci, jak się to robi. Gdy wrócił na tor, został jednym z największych zaskoczeń ligi. Od razu wywalczył sobie miejsce w składzie Stali, będąc jej ważnym elementem. Zrobił więcej, niż się po nim spodziewano.

Pozostali zawodnicy na liście:
6. miejsce: Hubert Łęgowik - średnia 3,7 (10 ocen)
7. miejsce: Rafał Karczmarz - średnia 3,63 (8 ocen)
8. miejsce: Patryk Rolnicki - średnia 3,42 (6 ocen)
9. miejsce: Adrian Cyfer - średnia 3,20 (10 ocen)
10. miejsce: Lars Skupień - średnia 2,95 (11 ocen)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje