Reklama

Reklama

​Polak znów mistrzem świata? Bukmacherzy nie wierzą w Łagutę

Jeszcze pół roku pozostało do rozpoczęcia kolejnego sezonu zmagań o indywidualne żużlowe mistrzostwo świata, ale bukmacherzy już wskazali swojego faworyta Grand Prix 2022. Co ciekawe nr 1 w ich typowaniach wcale nie jest aktualny mistrz świata, Artiom Łaguta.

30-latek w pięknym stylu wygrał tegoroczne rozgrywki, strącając z tronu panującego od dwóch lat Bartosza Zmarzlika. Został tym samym pierwszym Rosjaninem, który sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza świata. Przed sezonem nie był faworytem i teraz też nie ma najwyższych notowań u bukmacherów. Ci przewidują, że trzeci w karierze złoty medal zgarnie Polak - Bartosz Zmarzlik. Jego szanse na zwycięstwo wyceniono na 2,75:1.

Janowski w końcu z medalem?

Bardzo wysoko stoją akcje także drugiego z Biało-Czerwonych - Macieja Janowskiego. Na liście kandydatów do "korony" wrocławianin został umieszczony na trzecim miejscu, za Zmarzlikiem i Łagutą (3,5:1). Wrocławianin jeszcze nigdy nie zdobył medalu indywidualnych mistrzostw świata, ale drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi, najwyraźniej zrobiło wrażenie na ekspertach. Jego szanse na złoto zostały oceniona na 10:1.

Reklama

Dudek i Przedpełski dadzą zarobić?

Na kolejnych miejscach znaleźli się wicemistrz świata z sezonu 2019 - Leon Madsen i trzykrotny brązowy medalista Emil Sajfutdinow (po 12:1) oraz trzykrotny indywidualny mistrz świata Tai Woffinden (15:1).

Bardzo dużo zarobić można też na ewentualnym złocie zdobytym przez któregoś z pozostałych Polaków. Szanse na tytuł Patryka Dudka wyceniono na 30:1, a Pawła Przedpełskiego najniższej ze wszystkich uczestników, bo aż 125:1!

Typy na zwycięstwo Grand Prix 2022 (według sts.pl):

Bartosz Zmarzlik - 2,75:1, Artiom Łaguta (3,5:1), Maciej Janowski (10:1), Leon Madsen i Emil Sajfutdinow (po 12:1), Tai Woffinden (15:1), Fredrik Lindgren (18:1), Jason Doyle (25:1), Mikkel Michelsen i Patryk Dudek (po 30:1), Martin Vaculik i Max Fricke (po 40:1), Anders Thomsen (75:1), Paweł Przedpełski (125:1).

Kalendarz Grand Prix 2022:

30 kwiecień

Grand Prix Chorwacji - Gorican

14 maj

Grand Prix Polski - Warszawa

28 maj

Grand Prix Czech - Praga

4 czerwiec

Grand Prix Niemiec - Teterow

25 czerwiec

Grand Prix Polski II - Gorzów

9 lipiec

Grand Prix Rosji i Togliatti

13 sierpień

Grand Prix Wielkiej Brytanii - Cardiff

27 sierpień

Grand Prix Polski III - Wrocław

10 wrzesień

Grand Prix Danii - Vojens

17 wrzesień

Grand Prix Szwecji - Malilla

1 październik

Grand Prix Polski IV - Toruń

5 listopad

Grand Prix Australii (miejsce do ustalenia)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama