Reklama

Reklama

Polacy awansowali do finału DMŚ na żużlu

Polscy żużlowcy zakwalifikowali się do finału Drużynowego Pucharu Świata, który odbędzie się 30 lipca w Manchesterze. W sobotę w duńskim Vojens biało-czerwoni zdobyli 39 punktów i wyprzedzili gospodarzy - 36, Rosję - 32 i Czechy - 19.

Polacy, którzy wystąpili w składzie: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Piotr Pawlicki, objęli prowadzenie po drugim wyścigu i nie oddali go już do końca zawodów. Przewaga podopiecznych trenera Marka Cieślaka wzrosła szczególnie po 11. i 14. biegu, kiedy przewrócili się i zostali wykluczeni Duńczycy - Niels-Kristian Iversen i Michael Jepsen Jensen.

Wprawdzie po 18. wyścigu - Zmarzlik został wykluczony za spowodowanie upadku Iversena, który wygrał powtórkę - gospodarze zniwelowali stratę do zaledwie jednego punktu, ale później dobre występy Pawlickiego i Dudka przypieczętowały triumf biało-czerwonych.

Reklama

Drugi półfinał odbędzie się we wtorek w Vastervik. O awans do finału powalczą Australia, USA, Szwecja i Niemcy.

Finał zaplanowano na 30 lipca w Manchesterze z udziałem Brytyjczyków, Polaków, zwycięzców drugiego półfinału oraz triumfatora barażu, który dzień wcześniej odbędzie się w tym samym mieście.

Polacy będą mieli okazję stanąć na najwyższym stopniu podium po raz siódmy. Triumfowali w latach 2005, 2007, 2009-11 i 2013. W 2001, 2008 i 2014 roku plasowali się na drugich miejscach.

Wyniki:

 1. Polska      39 pkt

  (Piotr Pawlicki 12, Patryk Dudek 11, Bartosz Zmarzlik 9, Maciej Janowski 7)

 2. Dania       36

  (Michael Jepsen Jensen 12, Leon Madsen 10, Niels-Kristian Iversen 8, Kenneth Bjerre 6)

 3. Rosja       32

  (Emil Sajfutdinow 18, Artiom Łaguta 8, Andriej Kudriaszow 5, Wiktor Kułakow 1)

 4. Czechy      19

  (Vaclav Milik 12, Matej Kus 3, Josef Franc 2, Eduard Krcmar 2)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama