Reklama

Reklama

Pojedynek żużlowych mistrzów świata w Ostrowie Wielkopolskim

Pojedynki mistrzów świata Tomasza Golloba i Chrisa Holdera oraz innych znakomitych żużlowców, m.in. Jarosława Hampela i Darcy'ego Warda mają być ozdobą meczu towarzyskiego Polska - Australia, który w czwartek rozegrany zostanie w Ostrowie Wielkopolskim.

Mecze z udziałem "Biało-czerwonych" stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Kluby zabiegają o organizację tego typu spotkań, a na stałe do kalendarza weszło już spotkanie Polska - Reszta Świata.

W ubiegłym roku potyczkę wybrańców trenera Marka Cieślaka z Rosjanami w Ostrowie Wlkp. obejrzało ok. 10 tysięcy kibiców. Dlatego przedstawiciele miejscowego klubu ŻKS Ostrovia postanowili raz jeszcze zaprosić czołowych żużlowców świata do siebie. Tym razem rywalami Polaków będą Australijczycy, którzy pojawią się w najsilniejszym składzie, m.in. z byłym mistrzem świata Chrisem Holderem.

Reklama

Gospodarze bardzo poważnie traktują to spotkanie, a szkoleniowiec reprezentacji, oprócz Golloba (Unibax Toruń) i Hampela (SPAR Falubaz Zielona Góra), powołał do składu Janusza Kołodzieja, Kacpra Gomólskiego (obaj Grupa Azoty Unia Tarnów), Macieja Janowskiego oraz pochodzącego z Ostrowa Wlkp. Tomasza Jędrzejaka (obaj Betard Sparta Wrocław).

Selekcjoner nie ukrywa, że będzie to jeden z etapów przygotowań do Drużynowego Pucharu Świata, który w tym roku odbędzie się w Bydgoszczy.

Mam nadzieję, że kibice zobaczą kawał dobrego żużla. Brakuje co prawda Krzyśka Kasprzaka, ale jest wielu innych znakomitych naszych zawodników. Szykuje się świetne widowisko i mam nadzieję, że zwycięskie dla nas. Jest to tylko mecz towarzyski, ale ja nawet takich potyczek nie lubię przegrywać" - przyznał Cieślak.

Mecz w Ostrowie Wlkp. rozpocznie się w czwartek o godz 18. Organizatorzy zapraszają kibiców na stadion znacznie wcześniej, bowiem dwie godziny przed pierwszym wyścigiem polscy reprezentanci będą rozdawać autografy. Po zakończeniu spotkania wystąpi muzyczny zespół TSA.

Składy drużyn:

Polska: 9. Tomasz Gollob, 10. Tomasz Jędrzejak, 11. Janusz Kołodziej, 12. Maciej Janowski, 13. Jarosław Hampel, 14. Kacper Gomólski;

Australia: 1. Darcy Ward, 2. Cameron Woodward, 3. Jason Doyle, 4. Troy Batchelor, 5. Chris Holder, 6. Davey Watt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje