Reklama

Reklama

Pierwsze treningi ZKŻ Kronopol

Zielonogórscy żużlowcy mają za sobą pierwsze w tym roku treningi. Pierwsze kółka podpieczni Jana Grabowskiego "kręcili" jednak nie na własnym torze, ale na obiekcie pierwszoligowego Startu Gniezno.

Na stadionie przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze trwa montaż oświetlenia i pierwsze zajęcia na torze najwcześniej możliwe będą tam dopiero po 19 marca. Ekipa ZKŻ Kronopol skorzystała więc z gościnności gnieźnieńskiego klubu.

Reklama

Początkowo w pierwszej stolicy Polski trenować mieli tylko juniorzy. Seniorskie trio ? Piotr Protasiewicz, Zbigniew Suchecki i Grzegorz Walasek przebywać mieli w tym czasie w Anglii. Okazało się jednak, że w Gnieźnie zabrakło tylko Sucheckiego, który został na Wyspach i weźmie tam udział w sparingach. Piotr Protasiewicz wykorzystał przerwę pomiędzy Press&Practice Day a pierwszymi sparingami i przyleciał do Polski, a Grzegorza Walaska, który miał udać się do Anglii na treningi z ekipą Włókniarza Częstochowa w kraju zatrzymała awaria busa.

Zielonogórzanie spędzili dwa dni w Gnieźnie, podczas których zaspokoili głód jazdy po zimowej przerwie. - Jeździło się super! - przyznał po treningu młodzieżowiec ZKŻ Kronopol, Grzegorz Zengota. - Na początku trochę bolały ręce jak zawsze po zimie, trzeba było się przyzwyczaić do motocykla, ale z każdym okrążeniem było lepiej ? dodał Zengota.

Niestety podczas środowego treningu poważny w skutkach upadek zaliczył inny młodzieżowiec, Przemysław Zarzycki, który ma stłuczony kręgosłup i będzie musiał na razie zapomnieć o kolejnych treningach.

Pierwsze przedsezonowe sparingi ekipa ZKŻ Kronopol zaplanowane ma na 24 marca. Wówczas zielonogórzanie wybiorą się do Ostrowa na mecz kontrolny z miejscowym Intarem Lazur. 25 marca ZKŻ sprawdzi się z kolejnym pierwszoligowcem, gorzowską Stalą. Spotkanie odbędzie się na stadionie im. Edwarda Jancarza. Na własnym pierwszy sprawdzian formy ? rewanż ze Stalą Gorzów, będzie miał miejsce 31 marca. Na 1 kwietnia zaplanowano turniej indywidualny.

Justyna Niećkowiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama