Reklama

Reklama

PGE Ekstraliga odsłoniła karty. Znamy terminarz

Potwierdziły się nasze nieoficjalne wieści. Beniaminek PGE Ekstraligi podejmie na inaugurację sezonu ZOOLeszcz GKM Grudziądz. W pozostałych spotkaniach pierwszej kolejki Motor Lublin wybierze się do Gorzowa na mecz z Moje Bermudy Stalą, Eltox Włókniarz Częstochowa podejmie Fogo Unię Leszno, a rywalizację zwieńczy spotkanie Betard Sparta Wrocław - eWinner Apator Toruń.

- Udało się utrzymać ten terminarz w tajemnicy, nawet nasi goście nic o nim nie wiedzieli - zapewniał widzów specjalnego wydania Magazynu PGE Ekstraligi Tomasz Dryła. Warto dodać, że najciekawszy kąsek, a więc szczegóły dotyczące pierwszego przyszłorocznego meczu beniaminka z Ostrowa Wielopolskiego, byłby dobrze znany Markowi Cieślakowi i Krzysztofowi Cegielskiemu, gdyby ci przed wejściem na antenę rzucili okiem na publikację Interii. Ponad godzinę przed oficjalnym ogłoszeniem poinformowaliśmy nieoficjalnie, że Arged Malesa otworzy sezon domowym pojedynkiem z ZOOLeszcz GKM-em Grudziądz.

Reklama

Arged Malesa Ostrów - ZOOLeszcz GKM Grudziądz

- Beniaminek będzie walczył z drużyną, która utrzymała się w ostatnim momencie. Od początku mówiłem, że dla Ostrowa będzie dobrze, jeśli pojadą z Grudziądzem jak najszybciej, póki są jeszcze na fali po awansie - stwierdził przed kamerami NC+ Marek Cieślak.

- Ułożenie takiej pary na pewno jest ciekawym rozwiązaniem, bo analizując sytuacje w składach wydaje się, że te 2 drużyny będą walczyć o utrzymanie. Z drugiej strony, to ryzykowne, bo nie wiadomo jak będzie wyglądać zima. Do pierwszego meczu zawodnicy podejdą z nowym sprzętem. Plus jest taki, że nie zmienili za dużo w drużynie, ale na dzień dobry nie można przegrać - zauważył Cegielski.

- Po cichu liczyłem na Betard Spartę Wrocław, trafił nam się GKM Grudziądz. To w gruncie rzeczy taki sam rywal. Musimy się do niego tak samo przygotować. Znamy jednak swoje miejsce w szeregu i nie będziemy wywierać zbędnej presji - zapowiedział Tomasz Gapiński, kapitan beniaminka.

Betard Sparta Wrocław - eWinner Apator Toruń

Większość kibiców jeszcze bardziej czeka jednak na drugi niedzielny mecz inaugracyjnej kolejki, spotkanie Betard Sparta Wrocław - eWinner Apator Toruń. Obie te drużyny stawiane są w roli głównych faworytów do tytułu mistrzowskiego.

- Osobiście bardzo sobie życzyłem Spartę na początek, bo nie my będziemy pod presją, a Sparta. My bardzo chcemy to wygrać i mamy wszystko, by to zrobić, ale gdyby się nie udało, to będzie to porażka wkalkulowana -  mówił dyrektor sportowy eWinner Apatora, Krzysztof Gałandziuk. - Pragnę przypomnieć, że w zeszłym roku Toruń mocno postawił się we Wrocławiu, zdobył 39 punktów, a 3 zawodników wciąż będących w naszym zespole zdobyło po około 10 punktów. Dochodzą do tego Patryk Dudek i Emil Sajfutdinow, więc możemy być w pełni spokojni przed tym meczem - stwierdził.

- To prawda, bardziej stresować się będą gospodarze. Goście zawsze mają przed sobą w perspektywie rewanż u siebie. Nie dałbym sobie uciąć palca za to, kto wygra w tym spotkaniu. Cieszę się, że będzie to pewnie świetne widowisko - wtórował Gałandziukowi Cieślak

- Ten kto układa ten kalendarz, naprawdę chce utrzymać zimowe emocje. Był Krzysztof Gałandziuk, sprawa z toromistrzem, to macie jeszcze mecz w pierwszej kolejce na podtrzymanie pierwszą rundę, żeby były jakieś podteksty. Ciekawie - zauważył z kolei Cegielski.


PGE Ekstraliga - terminarz 2022:

1. kolejka

Częstochowa - Leszno

Gorzów - Lublin

Ostrów - Grudziądz

Wrocław - Toruń

2. kolejka

Grudziądz- Wrocław

Toruń - Ostrów.

Lublin - Częstochowa

Leszno - Gorzów

3. kolejka

Lublin - Grudziądz

Wrocław - Leszno

Ostrów - Częstochowa

Gorzów - Toruń

4. kolejka

Grudziądz - Gorzów

Leszno - Ostrów

Częstochowa - Wrocław

Toruń - Lublin

5. kolejka

Lublin - Leszno

Wrocław - Ostrów

Grudziądz - Toruń

Gorzów - Częstochowa

6. kolejka

Częstochowa - Grudziądz

Ostrów - Lublin

Wrocław - Gorzów

Leszno - Toruń

7. kolejka

Toruń- Częstochowa

Gorzów - Ostrów

Lublin - Wrocław

Grudziądz - Leszno

8. kolejka

Ostrów - Gorzów

Leszno - Grudziądz

Częstochowa - Toruń

Wrocław - Lublin

9. kolejka

Lublin - Ostrów

Toruń - Leszno

Grudziądz - Częstochowa

Gorzów - Wrocław

10. kolejka

Ostrów - Wrocław

Toruń - Grudziądz

Częstochowa - Gorzów

Leszno - Lublin

11. kolejka

Wrocław - Częstochowa

Gorzów - Grudziądz

Lublin - Toruń

Ostrów - Leszno

12. kolejka

Częstochowa - Ostrów

Grudziądz - Lublin

Toruń - Gorzów

Leszno - Wrocław

13. kolejka

Wrocław - Grudziądz

Gorzów - Leszno

Częstochowa - Lublin

Ostrów - Toruń

14. kolejka

Leszno - Częstochowa

Grudziądz - Ostrów

Toruń - Wrocław

Lublin - GorzówReklama

Reklama

Reklama

Reklama