Reklama

Reklama

PGE Ekstraliga: forBET Włókniarz Częstochowa na remis z MrGarden GKM Grudziądz

W zaległym meczu PGE Ekstraligi, który zakończył sezon zasadniczy rozgrywek, forBET Włókniarz Częstochowa zremisował u siebie z MrGarden GKM Grudziądz 45:45. Częstochowianie pojadą tym samym w play-off, a ich rywale zakończą sezon na szóstej pozycji.

W zaległym meczu PGE Ekstraligi, który zakończył sezon zasadniczy rozgrywek, forBET Włókniarz Częstochowa zremisował u siebie z MrGarden GKM Grudziądz 45:45. Częstochowianie pojadą tym samym w play-off, a ich rywale zakończą sezon na szóstej pozycji.

Trzecie podejście do ostatniego meczu rundy zasadniczej żużlowej ekstraligi okazało się wreszcie skuteczne. Po tym, jak dwie poprzednie próby storpedowały obfite opady deszczu, w piątek w Częstochowie pogoda dopisała i Włókniarz zremisował z drużyną GKM 45:45.

Remis był dla częstochowian zwycięski, gdyż oznaczał, że Włókniarz wyprzedził w tabeli dwie drużyny i wyeliminował z walki o medale Get Well Toruń. Sukces nie przyszedł częstochowianom łatwo, dopiero dwa ostanie wyścigi przesądziły o ich awansie do półfinału.

Częstochowianie prowadzili po biegu juniorskim 8:4, ale goście w trzecim wyścigu zmniejszyli stratę do dwóch punktów, a po piątym wygranym podwójnie objęli prowadzenie, którego nie oddali aż do wyścigów nominowanych.

Reklama

Po siódmym biegu wygrywali 22:20, a sześć następnych zakończyło się remisami, to oznaczało prowadzenie GKM 40:38. W zespole gości znakomicie spisywał się Artiom Łaguta, który przegrał tylko raz w siódmym biegu z Leonem Madsenem. Właśnie Duńczykowi gospodarze zawdzięczają, że nie zeszli z toru pokonani. W nieco słabszej formie po niedawnej kontuzji jest Fredrik Lindgren, a poniżej możliwości pojechali Adrian Miedziński i Matej Żagar. Za to cenne punkty, łącznie aż dziewięć, dorzucili częstochowscy juniorzy Michał Gruchalski i Bartosz Świącik.

W 14. biegu podwójne zwycięstwo odnieśli Lindgren z Miedzińskim, którzy pokonali Kaia Huckenbecka i Przemysława Pawlickiego, ale do pełnego sukcesu gospodarzom potrzebne były jeszcze dwa punkty.

W ostatnim  wyścigu najlepiej wystartował Madsen, ale szybko został wyprzedzony przez Łagutę, a później na drugie miejsce wyszedł Antonio Lindbaeck. Walka o drugie miejsce za plecami Łaguty toczyła się aż do ostatniego okrążenia i ostatecznie wygrał Duńczyk, który zapewnił swojej drużynie "zwycięski remis", co częstochowska publiczność przyjęła owacyjnie.

Pierwszy mecz także zakończył się remisem 45:45. Włókniarz pojedzie w play off, GKM zakończył rozgrywki na szóstym miejscu.

forBET Włókniarz Częstochowa - MrGarden GKM Grudziądz 45:45

forBET Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen 12 (3,3,3,1,2), Fredrik Lindgren 9 (2,1,1,2,3), Matej Żagar 8 (1,2,2,3,0), Adrian Miedziński 6 (0,0,2,2,2), Michał Gruchalski 6 (3,2,1,0), Bartosz Świącik 3 (2,0,1), Andreas Lyager 1 (1), Tobiasz Musielak 0 (0,-,0,-). 

MrGarden GKM Grudziądz: Artiom Łaguta 14 (3,2,3,3,3), Antonio Lindbaeck 10 (1,2,3,3,1), Przemysław Pawlicki 8 (1,3,2,2,0), Kai Huckenbeck 7 (2,3,0,1,1), Krzysztof Buczkowski 5 (3,1,1,0), Kamil Wieczorek 1 (1,w,w), Dawid Wawrzyniak 0 (0,0,0).

Najlepszy czas dnia - 64,06 s - uzyskał w czwartym wyścigu Artiom Łaguta. Sędzia: Krzysztof Słupski (Lublin). Widzów 10 000.

PGEE - tabela

POZ.KLUBPKT
1Motor Lublin12
2FOGO Unia Leszno10
3Moje Bermudy Stal Gorzów6
4zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa6
Zobacz pełną tabelę
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy