Reklama

Reklama

PGE Ekstraliga: forBET Włókniarz Częstochowa - Cash Broker Stal Gorzów 41:49

Żużlowcy forBET Włókniarza Częstochowa przegrali u siebie z Cash Broker Stal Gorzów 41:49 w pierwszym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi. Rewanżowe spotkanie 9 września w Gorzowie Wlkp.

Gorzowska Stal wywalczyła w Częstochowie ośmiopunktową zaliczkę, a wynik 49:41 oznacza, że jest zdecydowanym faworytem w walce o finał drużynowych mistrzostw Polski.

W drużynie częstochowskiej można było zauważyć u niektórych zawodników zmęczenie po rozegranym dwa dni wcześniej ostatnim meczu rundy zasadniczej, a dodatkowo upadek w biegu szóstym wyeliminował z dalszej jazdy Mateja Zagara. Słoweniec co prawda formalnie mógł uczestniczyć w dalszej części meczu, ale był tak poobijany, że trener Marek Cieślak nie chciał ryzykować.

W drużynie gości znakomicie spisywał się Martin Vaculik, który wygrał wszystkie swoje wyścigi.

Reklama

Dwa pierwsze biegi skończyły się remisami, a w pierwszym z nich Vaculik na ostatniej prostej wyprzedził najlepszego z częstochowian Leona Madsena.

Stal objęła prowadzenie po biegu trzecim, w którym Fredrik Lindgren przegrał z Krzysztofem Kasprzakiem, a za nim przyjechali Szymon Woźniak i Adrian Miedziński.

Po biegu czwartym był znowu remis, gdyż Zagar pokonał Bartosza Zmarzlika, a za nimi przyjechali Michał Gruchalski i Alan Szczotka.

Ponownie Stal objęła prowadzenie po biegu szóstym, w którym na początku ostatniego okrążenia przewrócił się, jadący na trzeciej pozycji, Zagar, a bieg został zaliczony jako podwójne zwycięstwo gości.

Włókniarz niespodziewanie doprowadził do remisu po następnym biegu, w którym Madsen i Tobiasz Musielak wygrali z Rafałem Karczmarzem i Zmarzlikiem, który był dopiero czwarty.

Włókniarz jeszcze raz doprowadził do remisu 27:27 i remisami kończyły się również wyścigi 10. i 11.

Przed biegami nominowanymi goście mieli dwupunktową przewagę, potem jak w biegu 12. Vaculik pokonał Miedzińskiego, a trzeci był Karczmarz.

W biegach nominowanych gorzowianie powiększyli swoją przewagę. W 14. Gruchalski co prawda rozdzielił Zmarzlika i Woźniaka, ale Miedziński był dopiero czwarty, zaś w 15. Vaculik i Krzyszfof Kasprzak pokonali Madsena i Lindgrena, który wciąż jeszcze odczuwa skutki upadki w meczu w Tarnowie.

W drużynie gospodarzy na wyróżnienie zasłużył junior Michał Gruchalski, który zdobył tyle samo punktów co Duńczyk. 

forBET Włókniarz Częstochowa - Cash Broker Stal Gorzów 41:49

forBET Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen 11 (2,3,3,2,1), Michał Gruchalski 11 (3,1,2,3,2), Fredrik Lindgren 6 (2,1,2,1,0), Adrian Miedziński 5 (0,2,1,2,0), Tobiasz Musielak 4 (1,2,1,0,-), Matej Zagar 3 (3,w,-,-), Bartosz Świącik 1 (0,1,t), Andreas Lyager 0 (0).

Cash Broker Stal Gorzów: Martin Vaculik 15 (3,3,3,3,3), Bartosz Zmarzlik 11 (2,0,3,3,3), Krzysztof Kasprzak 10 (3,3,0,2,2), Szymon Woźniak 6 (1,2,2,0,1), Rafał Karczmarz 5 (2,1,1,1), Grzegorz Walasek 1 (w,0,1,-), Alan Szczotka 1 (1,0,0).

Najlepszy czas dnia - 65,75 w 13. wyścigu Bartosz Zmarzlik.

Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno). Widzów 13 000.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama