Reklama

Reklama

PGE Ekstraliga. Betard Sparta Wrocław zdobyła brązowy medal

Żużlowcy forBET Włókniarza Częstochowa wygrali u siebie z Betardem Spartą Wrocław 49:41 w rewanżowym meczu o 3. miejsce. Pierwszy mecz 51:39 dla Sparty, która zdobyła brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.

Dwóch punktów zabrakło żużlowcom Włókniarza do odrobienia strat z pierwszego meczu i wywalczeniu brązowych medali DMP. O końcowym sukcesie wrocławian przesądził bieg 14., w którym trener Rafał Dobrucki skorzystał z podwójnej rezerwy taktycznej i wystawił do walki Taia Woffindena z Maciejem Janowskim. Włókniarz prowadził 43:35 i miał jeszcze szansę na zdobycie medali. Matej Zagar tylko rozdzielił parę gości i przyjechał za Janowskim a przed Woffindenem, stawkę zamknął Adrian Miedziński.

Ostatni wyścig miał już tylko prestiżowe znaczenie, wygrał go Madsen przed Woffindenem oraz Fredrikiem Lindgrenem i Janowskim.

Reklama

Wcześniej kibice oglądali na torze ciekawą walkę, w której sytuacja na torze często się zmieniała, a losy medalu pozostały nie rozstrzygnięte aż do biegów nominowanych.

Pierwszy wyścig na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, gdyż Madsen pokonał Woffindena, a trzeci przyjechał Tobiasz Musielak, który wyprzedził Gleba Czugunowa.

Następne dwa biegi po 4:2 wygrali wrocławianie i prowadzili 10:8. Gospodarze doprowadzili do remisu po biegu piątym, w którym Woffindena pokonał Lindgren a trzeci był Adrian Miedziński.

Goście ponownie objęli prowadzenie po biegu 6., w którym Vaclav Milik wygrał z Matejem Zagarem a trzeci był Janowski. Wydawało się, że wrocławianie panują nad sytuacją, ale dwa następne wyścigi wygrali podwójnie gospodarze. W siódmym Leon Madsen i Musielak pokonali parę Max Fricke/Maksym Drabik, a w ósmym Michał Gruchalski z Zagarem zostawili za sobą Drabika i Woffindena.

Włókniarz prowadził 27:21. Po remisowym wyścigu dziewiątym, w dziesiątym Miedziński i Lindgren byli bliscy kolejnego podwójnego zwycięstwa, ale rozdzielił ich Fricke.

Podwójne zwycięstwo Włókniarza w biegu 13. obudziło jeszcze nadzieje gospodarzy, gdyż Madsen i Miedziński pokonali Fricka i Milika. Następny wyścig jednak przesądził o medalach dla Sparty.

Przed meczem prezes Włókniarza Michał Świącik poinformował o uzgodnieniu warunków przedłużenia kontraktów z trójką obcokrajowców jeżdżących w barwach częstochowskiego klubu - mistrza Europy Duńczyka Leona Madsena, Szweda Fredrika Lindgrena oraz Słoweńca Mateja Zagara.

forBET Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław 49:41

forBET Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen 14 (3,3,2,3,3), Fredrik Lindgren 9 (2,3,1,2,1), Matej Zagar 9 (1,2,2,2,2), Michał Gruchalski 7 (2,2,3), Adrian Miedziński 6 (0,1,3,2,0), Tobiasz Musielak 4 (1,2,1,0), Bartosz Świącik 0 (0,d,t).

Betard Sparta Wrocław: Maciej Janowski 11 (1,1,3,3,3,0), Tai Woffinden 10 (2,2,0,3,1,2), Vaclav Milik 7 (3,3,0,1,0,-), Max Fricke 7 (3,1,2,1), Maksym Drabik 5 (3,0,1,0,1), Patryk Wojdyło 1 (1,0,-), Gleb Czugunow 0 (0,0).

Najlepszy czas dnia uzyskał w czwartym wyścigu Mac Fricke - 64,77 s.

Sędzia Remigiusz Substyk (Solec Kujawski). Widzów ok. 9 tys.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje