Reklama

Reklama

Patryk Dudek zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski

Tytuł indywidualnego mistrza Polski w jeździe na żużlu wywalczył Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra).

Srebrny medal zdobył Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno), a brązowy Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław).

Czwarte miejsce w wyścigu finałowym zajął Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra).

Dudek był bezkonkurencyjny na leszczyńskim torze. Z kompletem punktów wygrał rundę zasadniczą i pewnie zwyciężył w finale. W decydującym wyścigu przez cztery okrążenia musiał jednak odpierać ataki miejscowego zawodnika Piotra Pawlickiego, który przed własną publicznością chciał sięgnąć po złoto.

Pawlicki nie miał jednak łatwej drogi po srebro, bowiem dwukrotnie uczestniczył w groźnie wyglądających upadkach. W piątym biegu został nieprzepisowo zaatakowany przez swojego brata Przemysława. W tym karambolu ucierpiał także Kacper Gomólski. Obaj zawodnicy utykając, ale o własnych siłach wrócili do parkingu. Potem młodszy z braci Pawlickich w 13. wyścigu tuż po starcie wjechał w dmuchaną bandę. Nic mu się nie stało, ale tym razem karetką wrócił do parku maszyn.

Reklama

Z kolei broniący tytułu Janowski jeździł w fazie zasadniczej dość przeciętnie, jak na swoje możliwości. Rzutem na taśmę awansował do półfinału, w którym jadąc na trzeciej pozycji został podcięty przez Bartosza Zmarzlika. Gorzowianin został wykluczony z powtórki, a Janowski kosztem Roberta Miśkowiaka awansował do finału. Postawa Miśkowiaka w Lesznie była pozytywnym zaskoczeniem. Zawodnik pierwszoligowego Orla Łódź "objeżdżał" zawodników z ekstraligi, ale ostatecznie musiał zadowolić się piątym miejsce.

O duży niedosycie mógł mówić Pieszczek, który na drugim miejscu zakończył rundą zasadniczą i razem z Dudkiem bezpośrednio awansował do finału. W nim jednak nie odegrał znaczącej roli.

Dla Dudka był to pierwszy medal zdobyty w seniorskich indywidualnych mistrzostwach kraju, dla Pawlickiego z kolei jest to drugi tytuł wicemistrza Polski. W tej klasyfikacji prowadzi Tomasz Gollob, który ma osiem złotych medal, drugi jest Zenon Plech - pięć.

Po finale indywidualnych mistrzostw Polski powiedzieli:

Patryk Dudek (Ekantor. pl Falubaz Zielona Góra, mistrz kraju): - Świetne zawody, a kibice mogli oglądać dobry speedway. Tor w Lesznie zawsze mi sprzyjał, nigdy nie narzekałem na warunki. Dwa lata temu byłem bliski tytułu w Tarnowie, wygrałem rundę zasadniczą, ale nie poszło w finale. Wyciągnąłem z tamtego turnieju wnioski, poza tym jestem teraz bardziej doświadczony. W finale czułem Piotrka na plecach. Jesteśmy kolegami, ale wiedziałem, że nie będzie zmiłuj się. Cieszę się, że małymi kroczkami, po tym moim półrocznym zawieszeniu, idziemy do przodu. Jutro jadę w półfinale eliminacji do Grand Prix i liczę na awans.

Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno, wicemistrz kraju): - Ten finał był według mnie ciekawy, zawody mogły się podobać kibicom. Ja w tym ostatnim wyścigu poczułem, że mogę jako jedyny ugryźć Patryka, ale on był świetnie dopasowany i mądrze jechał. Dlatego też jestem bardzo zadowolony ze srebrnego medalu. Przy mojej aktualnej formie to jest duży wyczyn dla mnie. Może coś się teraz odblokuje i uda mi się ten wynik przełożyć na lepszą jazdę w Grand Prix i ekstralidze. Cieszę się, że akurat dziś jest takie podium, bowiem z chłopakami bardzo się lubimy także poza torem. Upadki były bardzo nieprzyjemne, szczególnie ten pierwszy. Zbiłem sobie mocno biodro. Teraz jeszcze to tak nie boli, ale na pewno jutro to wyjdzie.

Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław, brązowy medalista): - Po pięciu biegach byłem już gotowy do wyjazdu do domu. Nie sądziłem, że z ośmioma punktami się +załapię+ na półfinał. To pokazuje zresztą, że zawody były dość wyrównane, no może poza Patrykiem Dudkiem, który zdominował ten turniej. Dla mnie to była droga przez mękę, do ostatniego biegu nie potrafiliśmy ustawić sobie tak motocykla, jak bym sobie tego życzył. Próbowałem różnych ustawień i do końca mi nie pasowało. Dlatego to trzecie miejsce to dla mnie duży sukces.

Wyniki:

1. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)       15 (3,3,3,3,3) i 1. miejsce w finale

2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)                    11 (3,3,2,1,2) i 2.miejsce w finale

3. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)               8 (3,0,2,2,1) i 3. miejsce w finale

4. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 11 (2,3,3,2,2) i 4. miejsce w finale

5. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)                        11 (3,2,3,0,3) i 3. miejsce w półfinale

6. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów Wlkp.)                 11 (2,2,1,3,3) i 4. miejsce w półfinale

7. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)              7 (0,2,3,2,0)

8. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)                   7 (2,1,0,3,1)

9. Norbert Kościuch (Polonia Piła)                       7 (1,1,1,3,1)

10. Krzysztof Buczkowski (McGarden GKM Grudziądz)        7 (1,1,1,1,3)

11. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów Wlkp.)              6 (2,w,1,1,2)

12. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)                       5 (0,3,0,2,0)

13. Zbigniew Suchecki (Speedway Wanda Instal Kraków)     4 (0,0,2,0,2)

14. Kacper Gomólski (Get Well Toruń)                     4 (1,2,0,0,1)

15. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)                  3 (1,t,2,0,0)

16. Marcin Nowak (McGarden GKM Grudziądz)                2 (0,1,0,1,0)

17. Daniel Jeleniewski (Włókniarz Częstochowa)           0 (0)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama