Reklama

Reklama

Patryk Dudek w wielkim stylu awansował do żużlowej Grand Prix

Polski żużlowiec Patryk Dudek wygrał Grand Prix Challenge i zapewnił sobie prawo startu w przyszłorocznej Speedway Grand Prix. Słabo spisali się czterej pozostali nasi zawodnicy. Zawody rozegrano w szwedzkiej Vetlandzie.

Razem z Polakiem awans wywalczyli także drugi Słowak Martin Vaculik i trzeci Szwed Fredrik Lindgren.

Dudek jeździł znakomicie i zakończył zawody z kompletem 15 punktów. Vaculik zdobył 14, a Lindgren podobnie jak Duńczyk Kenneth Bjerre 11, ale pokonał rywala w dodatkowym biegu.

Słabo spisali się czterej kolejni nasi reprezentanci. Krzysztof Kasprzak był dopiero siódmy (7 pkt), Piotr Pawlicki dziewiąty (6), Krzysztof Buczkowski czternasty (5), a Tomasz Jędrzejak piętnasty (3). Wszyscy pojechali do Szwecji z wysokimi aspiracjami i mówiło się nawet, że możliwe jest biało-czerwone podium.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy