Reklama

Reklama

Niels-Kristian Iversen żużlowcem Get Well Toruń

Duńczyk Niels-Kristian Iversen został nowym zawodnikiem występującego w ekstralidze żużlowej Get Well Toruń. Zespół "Aniołów" opuszczają, po 16 latach, jego wychowanek Adrian Miedziński oraz rodak Iversena, Michael Jepsen Jensen.

Na piątkowej konferencji prezes toruńskiego klubu Ilona Termińska ora menedżer zespołu Jacek Frątczak poinformowali o pierwszych zmianach w składzie Get Well Toruń. Nowym nabytkiem został Niels-Kristian Iversen, który do grodu Kopernika przenosi się ze Stali Gorzów, w której startował przez ostatnie siedem lat.

- Jest to zawodnik bardzo dobrze mi znany, gdyż miałem okazję współpracować z nim przez trzy sezony w Zielonej Górze. To niezwykle inteligentny, świetny dysponowany technicznie i bardzo dobrze przygotowany motorycznie żużlowiec. Jest także dobrym duchem zespołu i myślę, że jego siedmioletni pobyt w Gorzowie, gdzie ostatnio startował, pokazuje, że jest to człowiek, który nie jest typowym skoczkiem, zmieniającym często kluby. Pokazuje to zresztą jego dotychczasowa kariera. Co prawda będzie za chwilę parafował z nami kontrakt na jeden sezon, ale budujemy dla niego w Toruniu zaplecze warsztatowe, co podkreśla chęć współpracy na kolejne sezony. Uważam, że Niels będzie jednym z fundamentów naszego zespołu - podkreślił podczas konferencji menedżer toruńskiego zespołu Jacek Frątczak.

Reklama

Rozwiane zostały także wątpliwości co do przyszłość w klubie Australijczyka Chrisa Holdera.

- Chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości i pojawiające się przeróżne informacje w mediach dotyczące Chrisa. Jesteśmy z nim dogadani praktycznie od połowy września, a może nawet wcześniej, więc mogę potwierdzić, że zawodnik ten zostaje w naszym klubie. Wielokrotnie słyszałem pytania, czy warto, więc odpowiem, że statystyka jest po to, by ją czytać i wyciągać odpowiednie wnioski. Miniony już sezon był co prawda najgorszym w historii startów Chrisa w Toruniu, ale mimo to zrobił średnią 1,8 punktu. Dodatkowo mając wiedzę, jak zawodnik chce przygotować się do kolejnego sezonu, jak chce odświeżyć swoją bazę sprzętową, w dalszym ciągu widzę go w naszym zespole. Tym bardziej, że Chris to mistrz świata, a tego nie zdobywa się za darmo. Trzeba mieć potencjał, a ten nadal w nim jest - zauważył Frątczak.

Ważną umowę z klubem mają młodszy brat Chrisa, Jack Holder i Paweł Przedpełski. W zespole pozostają także juniorzy Daniel Kaczmarek, Igor Kopeć-Sobczyński i Marcin Kościelski. Wypożyczony do zespołu z Gniezna zostanie Norbert Krakowiak.

Wiadomo już, kogo nie będzie w barwach Get Well w nowym sezonie. Po 16 latach, czyli od początku swojej kariery, z grodem Kopernika postanowił pożegnać się wychowanek Miedziński.

- Chciałem podziękować za te wszystkie lata i musze przyznać, że nie była to łatwa decyzja. Rozstajemy się oczywiście w przyjaźni, bo Toruń to mój dom i darzę to miejsce wielkim sentymentem oraz szacunkiem. Analizując jednak wszystkie za i przeciw, na chwilę obecną doszedłem do wniosku, że taka zmiana będzie dla mnie najlepsza - zdradził popularny "Miedziak".

Z zespołu odchodzi także Jepsen Jensen. W obu przypadkach decyzje o odejściu w głównej mierze spowodowane są chęcią ciągłych startów, czego włodarze toruńskiego klubu nie mogli zawodnikom zagwarantować. Klub z żużlowcami rozstaje się w bardzo dobrych relacjach i nie wyklucza ich powrotu z rok. Po odejściu Miedzińskiego włodarze Get Well nie zamierzają szukać innego krajowego zawodnika. Gdyby była potrzeba zastąpienia któregoś z podstawowych żużlowców, klub postawi na swoich wychowanków, juniorów.

To nie wszystkie zmiany jakie czekają toruński klub. Kolejne informacje mają zostać przedstawione we wtorek, 7 listopada. Jak nieoficjalnie mówi się już od dłuższego czasu, kolejnymi nowymi zawodnikami Get Well mają być Australijczyk, mistrz świata Jason Doyle oraz Norweg z polskim paszportem Rune Holta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje