Reklama

Reklama

Nie będzie tułaczki po Europie. Jest oferta za milion złotych

Urzędnicy w Lesznie otworzyli oferty związane z przetargiem na budowę odwodnienia liniowego na stadionie Unii Leszno. Jedna z dwóch mieści się w kwocie, którą radni przeznaczyli  na ten cel. Inwestor obiecuje, że przed końcem lutego uwinie się z robotą.

1 milion 50 tysięcy, tyle radni w Lesznie zabezpieczyli w budżecie na budowę odwodnienia liniowego na stadionie Fogo Unii. Poprzedni przetarg unieważniono, bo jedna z firm zgłosiła dwie oferty. W ostatnim przetargu też są dwie oferty, ale z dwóch różnych firm. Jedna mieści się w kwocie przegłosowanej przez radnych.

Fogo Unia Leszno nie będzie musiała się tułać po Eiuropie

Jeśli miasto szybko przebrnie przez procedury i pozytywnie zaopiniuje ofertę, to jest szansa na to, że do końca lutego budowlańcy opuszczą stadion. Inwestor, który złożył propozycję, zapewnia, że jeśli jego oferta zostanie przyjęta, to przed końcem lutego odwodnienie będzie gotowe. To możliwe. Wystarczy dwie, trzy brygady, by prace przebiegły szybko i bezboleśnie.

Reklama

Za to, by wszystko poszło zgodnie z planem kciuki trzyma Fogo Unii. Menadżer Piotr Baron ma już plan awaryjny, wyjazdy do Francji i Chorwacji lub Słowenii. Z drugiej strony leszczynianie woleliby od połowy marca jeździć na domowym torze. W przeszłości tak się działo. Unia często gęsto jako pierwsza wyjeżdżała na tor i to się przekładało na wyniki.

Te kluby PGE Ekstraligi też nie mają odwodnienia

Dodajmy, że odwodnienie, to jeden z nowych wymogów licencyjnych. Kluby muszą je mieć, jeśli chcą jeździć w PGE Ekstralidze w sezonie 2022. Na razie odwodnienie mają Motor Lublin, ZOOleszcz GKM Grudziądz i Betard Sparta. eWinner Apator odwodnienia nie potrzebuje. Na placu boją zostają Fogo Unia, Eltrox Włókniarz Częstochowa, Moje Bermudy Stal Gorzów i Arged Malesa Ostrów.

Beniaminek z Ostrowa zrobi odwodnienie z kwoty, którą miasto dało na inwestycje. Moje Bermudy Stal chce robić odwodnienie przed startem ligi we własnym zakresie. Eltrox Włokniarz też ma być gotowy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy