Reklama

Reklama

Na zawody Grand Prix na żużlu w Warszawie sprzedano ok. 40 tys. biletów

Na zawody FIM Speedway Grand Prix 2017 w Warszawie sprzedano już ok. 40 tys. biletów - poinformował prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski. Trzecia edycja imprezy na stadionie PGE Narodowy odbędzie się 13 maja.

- Rok temu, na półtora miesiąca przed zawodami, sprzedaż wejściówek była taka sama. Uważamy, że stadion będzie pełny, ale przede wszystkim mamy nadzieję na udany początek sezonu naszych zawodników. To spowodowałoby jeszcze większe zainteresowanie sportami motorowymi w naszym kraju. Mam nadzieję, że Polacy będą odnosić sukcesy zarówno indywidualnie, jak i drużynowo - zaznaczył na konferencji prasowej Witkowski.

Na promocję dyscypliny liczy też trener seniorskiej reprezentacji Polski Marek Cieślak, który uważa, że zyska na tym także Warszawa.

Reklama

- To stolica, a ona potrzebuje dobrej imprezy. Żużel potrzebuje zaś promocji. GP odbywało się na słynnym Wembley i było to wydarzenie dla całego Londynu - wspominał.

Szkoleniowiec jest w komisji, która nadzoruje przygotowanie toru na te zawody. Podkreślił, że wszystko musi być gotowe na 200 procent.

Awans do elitarnego grona wywalczyli: brązowy medalista MŚ Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek i Piotr Pawlicki. Organizatorzy cyklu jedną z "dzikich kart" na nowy sezon przyznali zaś Maciejowi Janowskiemu, który w klasyfikacji generalnej GP 2016 uplasował się na 10. pozycji. Dodatkowo w stolicy wystąpi jeszcze jeden Polak z "dziką kartą" na tę imprezę.

- Nasi zawodnicy są młodzi, ale już doświadczeni. Jeżdżą w różnych ligach. Dla Patryka będzie to coś nowego, bo debiutuje jako stały uczestnik cyklu, ale wcześniej startował już w zawodach GP dzięki "dzikiej karcie" - zaznaczył Cieślak.

Jak zaznaczył Witkowski, informacja o tym, który żużlowiec wystąpi na PGE Narodowym za sprawą "dzikiej karty" zostanie podana pod koniec kwietnia.

Witkowski przypomniał, że umowa dotycząca zawodów na stołecznym stadionie kończy się w przyszłym roku. Już wcześniej informował dziennikarzy o toczących się w sprawie jej przedłużenia rozmowach.

- Spotykamy się ponownie pod koniec kwietnia, a potem jeszcze po majowych zawodach - podkreślił.

Tegoroczne zmagania w żużlowych MŚ rozpoczną się 29 kwietnia w słoweńskim mieście Krsko. Zawody w Gorzowie Wlkp. zaplanowano na 26 sierpnia, a w Toruniu na 7 października. Cykl zakończy się 28 października w Melbourne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama