Reklama

Reklama

MŚ w SuperEnduro - Gollob wystartuje w pokazowym wyścigu

Mistrz świata z 2010 roku, wielokrotny mistrz Polski w jeździe na żużlu - Tomasz Gollob - spróbuje swoich sił w SuperEnduro. Weźmie udział w pokazowym wyścigu podczas pierwszej eliminacji MŚ, która odbędzie się 8 grudnia w Atlas Arenie w Łodzi.

Jak poinformował Jakub Kwiatkowski z agencji Polish Sport Promotion, która jest współorganizatorem mistrzostw, oprócz żużlowca na starcie specjalnego wyścigu pojawią się m.in. Ryszard Augustyn, Wojciech Rencz, Andrzej Tomiczek. Wspomniana trójka była członkami reprezentacji Polski, która w 1993 roku wywalczyła tytuł drużynowych mistrzów globu w enduro.
- Tomka Golloba udało się zaprosić dzięki osobistym kontaktom prezesa Łódzkiego Klubu Motorowego Andrzeja Andrzejaka. Sama idea tego typu ścigania spodobała się zawodnikowi, który prywatnie próbuje swoich sił w enduro. Postanowił sprawdzić się podczas imprezy w Łodzi - dodał w rozmowie z Kwiatkowski.

Dodał, że lista uczestników pokazowego biegu jest ciągle dopinana.

Najlepszy polski zawodnik w SuperEnduro - który w nadchodzącym cyklu będzie bronił tytułu mistrza świata - Tadeusz Błażusiak uważa, że Gollob bez większych problemów poradzi sobie w nowej roli.

- Oczywiście gdyby spróbował swoich sił w rywalizacji z zawodowcami, to miałbym małe szanse. Jeździć bowiem nieźle na motocyklu, a ścigać się z osobami specjalizującym się w danej konkurencji to zupełnie inna sprawa - powiedział.

Jak wyjaśnił Błażusiak zawody SuperEnduro najlepiej opisać jako motocross w hali z przeszkodami. Zawodnicy na dystansie muszą ścigać się z przeciwnikami, wykonywać skoki, utrudnieniem są kamienie, belki. W Łodzi, 8 grudnia odbędzie się pierwsza runda mistrzostw świata z trzech zaplanowanych na sezon 2012/2013.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama