Reklama

Reklama

MŚ par żużlowych: Polacy wyprzedzili Rosjan, triumf Duńczyków

Reprezentacja Polski w końcowej klasyfikacji nieoficjalnych mistrzostw świata par żużlowych zajęła drugie miejsce. Prowadzenie zachowali Duńczycy, którzy triumfowali również w sobotni wieczór w rodzimym Esbjerg. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie.

Ze względu na opady deszczu zawody były często przerywane. Ostatecznie podjęto decyzję o zakończeniu turnieju po rundzie zasadniczej. Odwołano wyścig barażowy pomiędzy Polską i Rosją. Rundę zasadniczą z dorobkiem 29 punktów zakończyli Duńczycy. Polacy zgromadzili 24, a Rosjanie 20.

Przed turniejem w Esbjerg, który kończył cykl Speedway Best Pairs Cup "Biało-czerwoni" i Rosjanie mieli po 14 punktów i tracili do Duńczyków po cztery.

Duży wpływ na przebieg walki o drugie miejsce miał bieg 10. Polacy wygrali z Rosjanami 5:1, dzięki czemu wyrównali stan rywalizacji i oba zespoły miały po 11 punktów. Świetnie na pierwszym łuku zachował się Piotr Pawlicki, który zastąpił Krzysztofa Kasprzaka. Indywidualny mistrz świata juniorów wyprzedził wewnętrzną stroną toru obu Rosjan i znalazł się za plecami prowadzącego od startu Jarosława Hampela.

Reklama

Bezkonkurencyjni byli natomiast Duńczycy. Nicki Pedersen i Niels Kristian Iversen praktycznie byli poza zasięgiem rywali.

W piątym biegu poważnie wyglądającemu wypadkowi uległ Peter Ljung. Według wstępnych diagnoz Szwed doznał złamania łopatki i wstrząśnienia mózgu.

Wyniki:

1. Dania - 29 pkt

Nicki Pedersen - 16

Niels Kristian Iversen - 13

2. Polska - 24

Jarosław Hampel - 14

Piotr Pawlicki - 10

3. Rosja - 20

Grigorij Łaguta - 10

Artiom Łaguta - 10

4. Szwecja - 16

Thomas H. Jonasson - 6

Peter Ljung - 0

Linus Sundstroem - 10

5. Wielka Brytania - 14

Rory Schlein - 8

Robert Lambert - 6

6. Australia - 13

Chris Holder - 11

Max Fricke - 2

7. Niemcy - 10

Kevin Woelbert - 9

Tobias Kroner - 1

Rene Deddens - 0

Klasyfikacja po trzech turniejach:

1. Dania            28

2. Polska           22

3. Rosja            20

4. Szwecja          10

   Australia        10

6. Niemcy            5

7. Wielka Brytania   3

   USA               3

9. Łotwa             1Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy