Reklama

Reklama

Mistrz Polski zszedł do 2. Ligi. Ostatnia szansa?

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz ogłosił kolejne nazwisko, które stworzy zespół na sezon 2022. Nowym nabytkiem klubu został Daniel Kaczmarek. 24-latek schodzi do najniższej klasy rozgrywkowej, by ratować swoją karierę. Jeśli jednak zawiedzie, być może nikt już się na niego nie skusi.

Ostatni sezon nie był dla Kaczmarka udany. Żużlowiec przegrał walkę o skład w Arged Malesa Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce U-24 zajął Patrick Hansen, który nieoczkowanie stał się gwiazdą ligi. Polak zatem bardzo rzadko wyjeżdżał na tor, a gdy stawał on pod taśmą, to zazwyczaj nie miał wiele do zaoferowania. Trudno znaleźć w nim zawodnika, który dwa razy sięgał po Indywidualne Mistrzostwo Polski Juniorów.

Z tego powodu żużlowiec znalazł sobie inne zajęcie. Podczas sezonu wystąpił on na gali MMA VIP 2, gdzie zmierzył się z Kamilem Wieczorkiem. Kaczmarek przegrał po ciekawym pojedynku. Mimo porażki leszczynianin nie zraził się do nowej profesji. - Spróbowałem czegoś nowego i spodobało mi się to. Skoro nie startuję na żużlu, to chociaż trenuję formę fizyczną. Już jestem po słowie na kolejną walkę. Na razie niczego jednak oficjalnie nie ogłaszam, bo takie mam ustalenia z organizatorem - niedawno w wywiadzie powiedział nam sam zainteresowany.

Reklama

Kaczmarek wciąż zamierza jeździć

Mimo złego sezonu 24-latek nie zamierzał rezygnować z żużla. - Żużel to mój główny zawód. Trenowałem, poświęcałem temu czas. Cały czas się tym zajmowałem, nie było mowy o żadnym innym zajęciu. Myślę, że w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zejście do 2. Ligi Żużlowej, przejechanie pełnego sezonu na odbudowanie się i być może zapukanie do eWinner 1. Ligi wspólnie z nowym zespołem, w którym chciałbym być jednym z liderów. - jakiś czas temu powiedział nam zawodnik.

Faktycznie Kaczmarka będzie można zobaczyć na drugoligowych torach. Żużlowiec dołączył do drużyny Kolejarza Rawicz. Zawodnik zajmie jedno z miejsc przeznaczonych dla polskich seniorów. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to dla niego sezon ostatniej szansy. Jeśli w 2. Lidze nie zdoła on przywozić cennych punktów, to jego kariera zostanie poważnie zachwiana.

Kolejarz odsłania kolejne karty na przyszły rok. Wcześniej klub poinformował, że zespół w przyszłym sezonie poprowadzi Piotr Świderski. W kolejnych dniach powinny pojawić się kolejne nazwiska, jakie dołączą do rawickiego projektu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje