Reklama

Reklama

Mistrz i wicemistrz świata pojadą w Gorzowie

Pojedynki aktualnego mistrza świata Tomasza Golloba z wicemistrzem Jarosławem Hampelem obejrzą kibice w Gorzowie Wlkp. podczas trzeciej kolejki Speedway Ekstraligi w poniedziałek, gdy Caelum Stal zmierzy się na swoim torze z Unią Leszno.

- Rzadko się zdarza, żeby w jednym meczu jechał mistrz, wicemistrz świata i pretendent do co najmniej pierwszej trójki Janusz Kołodziej- - zaznaczył prezes gorzowskiego klubu Władysław Komarnicki.

Reklama

W awizowanym składzie na mecz w drużynie gospodarzy znalazł się Duńczyk Hans Andersen. Zawodnik jednak nie wystąpi, bo nabawił się kontuzji prawej nogi.

- Otworzyła się nowa furtka taktyczna. W poniedziałek zdecyduję, czy wprowadzę za niego zastępstwo - powiedział w czwartek na konferencji prasowej trener Czesław Czernicki.

Mecz z zespołem aktualnego mistrza kraju będzie ekstraligowym debiutem dla Bartka Zmarzlika, który 12 kwietnia skończył 16 lat.

- Sądzę, że wytrzyma ciśnienie, tylko potrzebuje spokoju. Pragnąłbym, żeby chłopak z Gorzowa poszedł w ślady takich zawodników, jak Edward Jancarz czy Zenon Plech - dodał trener Stali.

Kibice jeszcze przez jakiś czas nie zobaczą za to na torze starszego z braci Zmarzlików - Pawła, którego po ostatnich upadkach w spotkaniu z Włókniarzem Częstochowa czeka operacja barku.

Awizowane składy:

Caelum Stal Gorzów - Nicki Pedersen, Hans Andersen, Niels Kristian Iversen, Matej Zagar, Tomasz Gollob, Łukasz Cyran.

Unia Leszno - Jarosław Hampel, Jurica Pavlic, Janusz Kołodziej, Damian Baliński, Troy Batchelor, Sławomir Musielak.

Początek spotkania na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. w wielkanocny poniedziałek o 19.00.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Gollob | Jarosław Hampel | Unia Leszno | "Mistrz"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje