Reklama

Reklama

Miedziński najlepszy na lodzie

Adrian Miedziński zwyciężył w V Gali Lodowej w Częstochowie, której organizatorem był Sławomir Drabik. Torunianin, który przed zawodami nie był wymieniany w gronie faworytów, w finale pokonał duet gospodarzy, Sebastiana Ułamka i Sławomira Drabika oraz Piotra Świderskiego.

Faworytem zawodów był Sławomir Drabik, ale w finale przegrał start z Miedzińskim, a na dystansie dał się jeszcze wyprzedzić Sebastianowi Ułamkowi. - To była wspaniała zabawa i cieszę się, że mogłem wystartować przed tak wspaniałą publicznością. Drugie miejsce to bardzo dobry wynik, bo do zawodów przystąpiłem z marszu. Sprzęt przygotowałem od piątku. Nie mogłem również pościgać się wcześniej na lodzie, bo warunki atmosferyczne na to nie pozwalały - powiedział po zawodach Ułamek.

Adrian Miedziński, dla którego turniej rozpoczął się od...upadku podczas prezentacji, był zaskoczony zwycięstwem. - Przed zawodami był tylko jeden faworyt - Sławomir Drabik, ale ja mówiłem, że może się zdarzyć niespodzianka i moje słowa okazały się prorocze. Jestem bardzo zadowolony, że autorem tej niespodzianki jestem akurat ja - stwierdził Miedziński. Co było kluczem do zwycięstwa? - Na lodzie liczy się przede wszystkim technika jazdy i odpowiednie spasowanie motocykli. U mnie obydwa te czynniki zagrały i udało się zwyciężyć. Planuję wystartować także w innych turniejach na lodzie - mówił młody zawodnik Unibaksu Toruń.

Reklama

Galę oglądało kilka tysięcy spragnionych żużla częstochowian. Gościem honorowym turnieju był Józef Jarmuła, który spróbował swoich sił na motocyklu. Podczas zawodów członkowie częstochowskiego Fan Clubu prowadzili zbiórkę pieniędzy dla byłego zawodnika Włókniarza, który znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Klasyfikacja:

1. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) 9+3+3 (3,3,0,3)

2. Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 10+2 (2,3,3,2)

3. Sławomir Drabik (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 10+1 (3,3,3,1)

4. Piotr Świderski (Atlas Wrocław) 7+2+0 (2,2,2,1)

5. Adam Czechowicz (Kolejarz Opole) 7+1 (1,2,1,3)

6. Mirosław Kowalik (PSŻ Poznań) 7+0 (2,1,1,3)

7. Michał Ciura (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 6 (3,0,3,0)

8. Rafał Osumek (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 6 (1,1,2,2)

9. Tomasz Jędrzejak (KM Ostrów) 5 (1,2,2,0)

10. Piotr Dym (Ukraina Równe) 4 (0,1,1,2)

11. Adam Pawliczek (Kolejarz Opole) 1 (0,0,0,1)

12. Sebastian Pydzik (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 0 (0,0,0,0)

Bartłomiej Romanek, Częstochowa

Dowiedz się więcej na temat: Częstochowa | sławomir | Adrian Miedziński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne