Reklama

Reklama

Marma Rzeszów - Włókniarz Częstochowa 49:41 w ekstralidze żużla

Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów po zaciętym i emocjonującym meczu pokonali Włókniarza Częstochowa 49:41. Ponieważ w pierwszym meczu zespół z Częstochowy wygrał 47:43, bonus także pozostał w Rzeszowie. Beniaminka do sukcesu poprowadził świetnie dysponowany Jason Crump.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich wyścigach. W dziesiątym biegu Rafał Okoniewski z Chrisem Harrisem wygrali podwójnie i Marma objęła prowadzenie 31:29. Po zwycięstwie Crumpa w jedenastym (przed A. Łagutą i Kuciapą) przewaga miejscowych wzrosła do czterech punktów (35:31), a w dwumeczu był remis.

Przed biegami nominowanymi PGE Marma prowadziła 41:37. Obydwa wygrali gospodarze i mogli cieszyć się z trzech punktów.

"Mecz kosztował nas i naszych kibiców dużo nerwów, ale o to w żużlu chodzi. To było fajne widowisko, ale rywal był wyśmienity, potrafił się odnaleźć na tym torze, stanowił równy zespół, stąd ta walka" - podsumował Rafał Okoniewski.

Reklama

"To był horror. Na szczęście horror ze szczęśliwym zakończeniem. Spodziewaliśmy się, że będzie to trudne spotkanie, ale nie, że aż tak. Na początku dostaliśmy w plecy i musieliśmy odrabiać straty" - podkreślił trener Marmy Dariusz Śledź.

"Na początku wszystko układało się dobrze. W biegu młodzieżowym odnieśliśmy ponadplanowe zwycięstwo. Potem braciszkowie Łagutowie pojechali koncertowo, ale takiej jazdy można się po nich spodziewać. Potem seria remisów, ale brakowało jakiegoś małego odskoku. A potem Rzeszów dopasował się do swojego toru. U nas była mała luka w składzie, a jak jest taka luka w takich meczach, to można zapomnieć o zwycięstwie i nawet o bonusie" - powiedział menedżer Włókniarza Jarosław Dymek.

PGE Marma Rzeszów - CKM Włókniarz Częstochowa 49:41

Punkty:

PGE Marma: Jason Crump 15 (3,3,3,3,3), Rafał Okoniewski 12 (2,2,3,2,3), Chris Harris 10 (3,1,2,3,1), Maciej Kuciapa 5 (d,1,2,1,1), Lee Richardson 4 (1,2,1,0), Dawid Lampart 3 (2,0,1), Łukasz Kret 0 (0,0,0).

Włókniarz: Grigorij Łaguta 12 (3,3,1,3,2), Artiom Łaguta 8 (2,0,2,2,2), Peter Karlsson 8 (1,2,3,2,0), Daniel Nermark 7 (2,3,1,1,0), Artur Czaja 3 (3,0,0), Marcin Bubel 2 (1,1,0), Rafał Szombierski 1 (0,1,w,d).

Najlepszy czas dnia - 66,76 s. - uzyskał w 6. wyścigu Jason Crump. Sędziował Jerzy Najwer (Gliwice). Widzów 5 500. Pierwszym mecz wygrał Włókniarz 47:43.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama