Reklama

Reklama

Maciej Korda nowym prezesem Polonii Bydgoszcz

Rada Nadzorcza żużlowego klubu Polonia Bydgoszcz wybrała nowego prezesa. Został nim Maciej Korda, który - według członków rady - przedstawił najlepszą koncepcję budowy budżetu oraz zespołu na sezon 2013.

Decyzję rada podjęła jednogłośnie. Zdaniem jej członków, Korda przedstawił pogram najlepiej dostosowany do obecnej sytuacji, w jakiej znalazły się polskie kluby żużlowe.

Maciej Korda ma 48 lat, pochodzi ze Zgorzelca, ale od 21 lat związany jest z Tucholą (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie pracował między innymi w firmie z branży metalowej. Był także naczelnikiem Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Tucholi.

"Wybraliśmy pana Kordę, gdyż jego koncepcje pracy i tworzenia zespołu uznaliśmy za najlepsze. Nie było to jednak łatwe zadanie, ponieważ pozostali kandydaci także przedstawili ciekawe wizje" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Józef Gramza.

Reklama

Sam zainteresowany nie kryje, że decyzja rady trochę go zaskoczyła, wierzy jednak, że sobie poradzi.

"Każdy, kto startował w konkursie na prezesa Polonii, liczył zapewne na pozytywne dla siebie rozwiązanie. Jest to trudne wyzwanie, decyzja rady nadzorczej była dla mnie niespodzianką, ale cieszę się, że zostałem zauważony. Przede mną niełatwe zadanie, ale jestem gotowy do pracy i wierzę, że sobie poradzę" - powiedział nowy prezes.

Pracę rozpocznie niemal od zaraz. Na początek spotka się z radą nadzorczą, by zapoznać się ze wszystkimi dokumentami i sytuacją klubu oraz sprawami związanymi z kontraktami żużlowców. Potem podjęta zostanie decyzja, który z kilku przedstawionych wariantów budżetu klubu na nowy sezon będzie możliwy do przyjęcia.

"Mam pomysły na pozyskanie pieniędzy dla klubu, które można zdobyć z różnych źródeł. Nie chcę jednak mówić w tej chwili o szczegółach. Najważniejsze jest, by przede wszystkim rozmawiać i przekonywać przedsiębiorców, że wyłożenie pieniędzy na żużel to dobra inwestycja" - dodał Korda.

Poza problemem finansów równie ważną sprawą, którą nowy prezes będzie musiał się zająć, jest przekonanie liderów zespołu do pozostania w Bydgoszczy. Najważniejsze jest zatrzymanie Emila Sajfutdinowa, którego kusi kilka klubów. Najbardziej zainteresowany pozyskaniem Rosjanina jest w tej chwili częstochowski Włókniarz.

Dowiedz się więcej na temat: Polonia Bydgoszcz | żużlowa ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje