Reklama

Reklama

Lista Hop - Bęc żużlowej ekstraligi

Kibice żużla już wertują terminarz rundy rewanżowej i zastanawiają się gdzie ich pupile będą punktowali w drugiej części sezonu.

My postanowiliśmy podsumować pierwszą rundę rozgrywek i ułożyliśmy zespół złożony z tych zawodników, którzy się wyróżnili jak i z tych, którzy swoimi występami narazili się na słowa krytyki.

Lista Hop

1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz), śr. mecz. 11.33 - Tu zbyteczne są jakiekolwiek słowa komentarza. Lider Polonii Bydgoszcz w każdym ze spotkań startuje na odpowiednim dla siebie poziomie i jego zdobycz punktowa oscyluje najczęściej wokół kompletu. Zaimponował szczególnie w meczu z Atlasem kiedy to trzem kolegom ze swojego zespołu użyczył motocykli co przyczyniło się do wygranej nad Atlasem.

Reklama

2. Jacek Krzyżaniak (Atlas Wrocław), śr. mecz. 8.33 - Jeszcze przed rokiem większość sympatyków Atlasu właśnie w wychowanku Apatora upatrywała przyczyn niepowodzeń Atlasu w rozgrywkach. W tym sezonie muszą mocno weryfikować swoje poglądy, gdyż Jacek Krzyżaniak najwyraźniej ustabilizował formę. W siedmiu spotkaniach blado wypadł tylko raz - w konfrontacji z bydgoską Polonią.

3. Peter Karlsson (Polonia Piła), śr. mecz. 8.80 - Dawno nie widziano " okularnika" tak skutecznie punktującego na żużlowym torze. Z założenia miał być drugim obcokrajowcem pilskiego zespołu, wyszło na to, że właśnie Szwed jest najskuteczniejszym zawodnikiem pilskiej Polonii po pierwszej rundzie rozgrywek.

4. Mirosław Kowalik (Apator Toruń), śr. mecz. 9.37 - To z pewnością jeden z lepszych, o ile nie najlepszy sezon ligowy w wykonaniu Mirosława Kowalika, który punktuje na bardzo wysokim poziomie. Oprócz udanych występów w Polsce z całkiem dobrej strony prezentuje się w meczach ligi szwedzkiej.

5. Tomasz Bajerski (Apator Toruń) , śr. mecz. 8.47 - Nasza siła polega na tym, że mamy wyrównany zespół - mówi trener Apatora, Jan Ząbik. Kolejnym równo punktującym w pierwszych siedmiu spotkaniach okazał się Tomasz Bajerski, który najwyraźniej na odpowiednim dla siebie poziomie może reprezentować się tylko w barwach toruńskiego Apatora.

6. Rafał Kurmański (Zielona Góra), śr. mecz. 6.00 - Najwyraźniej kolejny młody talent, który w żadnym wypadku nie powinien zostać zmarnowany. Udane występy w lidze poparte zwycięstwami w zawodach indywidualnych.

7. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno), śr. mecz. 6.00 - Jedyny jasny punkt leszczyńskiego zespołu w pierwszej rundzie. Z meczu na mecz czuje się coraz pewniej i zdaniem większości kibiców już teraz poradziłby sobie z pokonaniem swojego taty na torze.

Lista Bęc

1. Sławomir Drabik (Polonia Piła), śr. mecz. 6.58 - Czyżby prawdziwe miało okazać się stwierdzenie, że "starych drzew się nie przesadza"?. Jak na razie wychowanek częstochowskiego klub nie prezentuje się zbyt udanie w barwach pilskiej Polonii i nie jest powiedziane, że coś zmieni runda rewanżowa.

2. Carl Stonehewer (Zielona Góra), śr. mecz. 6.29 - Zawodnik angielskiego Workington jest coraz mniej skuteczny w barwach zielonogórskiego klubu. Ciekawe czy zdoła podźwignąć się z "dołka" w kolejnych meczach. Jeśli będzie zawodził to niewykluczone, że szybko zostanie odprawiony do Anglii i tak zakończy się przygoda tego zawodnika z zielonogórskim klubem.

3. Roman Jankowski (Unia Leszno), śr. mecz. 5.52 - Pojedzie czy nie pojedzie? - to pytanie kibice speedwaya najczęściej zadawali sobie przed sezonem. Jankowski ostatecznie nie zakończył kariery, ale jego tegoroczne występy dalekie są od oczekiwań. Nie zawiódł tylko raz w potyczce z Zieloną Górą. Być może jest to pierwszy znak, że " Jankes" wraca do formy.

4. Henrik Gustafsson (Polonia Bydgoszcz), śr. mecz. 5.33 - To nazwisko to największy kłopot działaczy Polonii Bydgoszcz. Zawodzi na całej linii a na dodatek cały czas startuje. Być może zakontraktowanie nowego obcokrajowca okaże się skutecznym " batem" na Henkę, który występem w Berlinie pokazał, że nie zapomniał jeszcze jak się jeździ na żużlu.

5. Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa), śr. mecz. 5.89 - " On sobie ze mnie kpi" - podsumował występy Walaska, Czesław Czernicki i przyznać trzeba, że trochę racji w tym co mówi ma. Po bardzo udanym ubiegłorocznym sezonie Walasek spuścił mocno z tonu i ma problemy z pokonaniem bariery ośmiu punktów. Być może wpływ mają na to starty Anglii, które najwyraźniej co niektórym zawodnikom trudno pogodzić ze skutecznym ściganiem się w Polsce

6. Karol Malecha (Włókniarz Częstochowa), śr. mecz. 1.74 - Zawiódł nadzieje częstochowskich działaczy, choć w jego przypadku niewykluczone, że podobnie jak Jędrzejak potrzebuje roku na " dojście" do siebie. Działacze Włókniarza wierzą, że drugą połowę sezonu będzie miał zdecydowanie lepszą od tej, która zakończyła się 20 maja.

Dowiedz się więcej na temat: kibice | polonia | mecz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama