Reklama

Reklama

Lista Hop - Bęc żużlowej ekstraklasy

Tradycyjnie już podsumowujemy występy zawodników w ostatniej kolejce ligowej. Podobnie jak przed rokiem układamy listę tych , którzy poprowadzili swoje zespoły do ligowych zwycięstw jak i tych, którzy swoją postawą przyczynili się do ich porażek.

Lista Hop

1. Leigh Adams (Unia Leszno) - Bardzo dobre spotkanie zaliczył Adams w barwach Unii Leszno. Na torze pilskiej Polonii był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Wywalczył 15 punktów i po spotkaniu żałował tylko tego, że nie miał wsparcia w kolegach z zespołu.

2. Scott Nicholls (Atlas Wrocław) - Udany debiut Anglika w zespole Atlasu Wrocław. Okazuje się, że zakontraktowanie Nichollsa może okazać się już wkrótce strzałem w dziesiątkę. W spotkaniu przeciwko Włókniarzowi Nicholls wywalczył osiem punktów i trzy bonusy.

Reklama

3. Sebastian Ułamek (Atlas Wrocław) - Nic dziwnego, że to już drugie wyróżnienie dla zawodnika Atlasu. Ułamek nie spalił się psychicznie i na torze, na którym rozpoczynał swoją żużlową karierę był dla rywali nie do pokonania. " Dlaczego nie ma go u nas?" - dziwili się na trybunach kibice Włókniarza.

4. Jacek Krzyżaniak (Atlas Wrocław) - W przeciwieństwie do lat poprzednich, w tym sezonie Jacek Krzyżaniak " dogadał" się już najwyraźniej ze sprzętem i formą. Podczas spotkanie w Częstochowie był jednym z najlepszych zawodników i potwierdził, że na torze przy ulicy Olsztyńskiej czuje się wyśmienicie, wszak przed czterema laty właśnie tam wywalczył tam tytuł Mistrza Polski.

5. Tomasz Bajerski (Apator Toruń) - " Bajer, Bajer" - skandowali kibice po spotkaniu z Pergo Gorzów. Tomasz Bajerski w chwale powrócił do Torunia. W swoim występie przeciwko niedawnym kolegom klubowym wywalczył 12 punktów.

6. Jarosław Hampel (Polonia Piła) - Junior pilskiej Polonii potwierdził swoją formę. Bez żadnego problemu w spotkaniu przeciwko Unii wywalczył 10 punktów.

7. Rafał Okoniewski (Pergo Gorzów) - Tylko na niego i Jasona Crumpa mógł liczyć w spotkaniu przeciwko Apatorowi, Stanisław Chomski. Okoniewski w sześciu startach wywalczył 13 punktów, choć jak sam mówi mogło być jeszcze lepiej. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie w następnych kolejkach.

Lista BĘC

1. J. Gollob (Polonia Piła) - Nie najlepsza dyspozycja podczas Kryterium Asów, podobnie w niedzielę. Starszy z braci Gollobów zdobył osiem punktów i wypada się cieszyć, że rywal nie był wymagający. W innym przypadku, to właśnie punktów Pana Jacka mogłoby brakować do zwycięstwa.

2. Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa) - " Jadę prosto do mechanika" - mówił po meczu z Atlasem, Walasek, który zaliczył bardzo słaby występ. " Spodziewałem się nieco więcej" - komentował menager Włókniarza - Czesław Czernicki. Trzy punkty Walaska to zdecydowanie za mało, jak na zawodnika, który przymierzany jest do funkcji lidera zespołu.

3. Brian Andersen (Włókniarz Częstochowa) - Po raz kolejny Brian potwierdził tylko, że jest najwyraźniej niezbyt dysponowany i występy w polskiej lidze stają się dla niego tylko przykrym obowiązkiem, z którego należałoby go zwolnić. Siedem punktów to zdecydowanie za mało, choć złośliwi twierdza, że jak na niego to w sam raz, a może nawet i za dużo.

4. Hans Andersen (Pergo Gorzów) - W czterech startach jeden punkt. To grubo poniżej oczekiwań. W niedzielę okazał się tylko lepszy od Aszenberga. Bez komentarza.

5. Roman .Jankowski (Unia Leszno) - Bardzo słaby występ kapitana biało - niebieskich, który najwyraźniej nie " czuje" pilskiego toru. W meczu z Piłą, z jazdy Pan Roman zrezygnował już po drugim swoim starcie.

6. Karol Malecha (Włókniarz Częstochowa) - Podczas nieobecności Zieji to właśnie pozycja juniora miała być atutem zespołu Włókniarza. Miała. Było dokładnie odwrotnie. Postawa Malechy nie wniosła nic pozytywnego w poczynania zespołu spod Jasnej Góry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama