Reklama

Reklama

Lewandowskiego stracili. Drugi raz na taki numer sobie nie pozwolą

Abramczyk Polonia Bydgoszcz wyciągnęła wnioski ze sprawy Krzysztofa Lewandowskiego. Wielki talent ze szkółki BTŻ Bydgoszcz trafił do eWinner Apatora Toruń, choć Polonie miał pod nosem. Teraz klub informuje o wieloletnich umowach Polonii z trzema talentami ze szkółki BTŻ.

Żużlowa Bydgoszcz długo nie mogła zrozumieć, jak to możliwe, że Krzysztof Lewandowski, talent ze szkółki BTŻ nie trafił do Polonii. Zwłaszcza, że to samo zrobił wcześniej inny uzdolniony wychowanek bydgoskiej szkółki Kacper Łobodziński. Abramczyk Polonia robi wszystko, żeby nie powtórzyć tamtych błędów.

Polonia Bydgoszcz podpisała wieloletnie kontrakty z talentami z BTŻ

Na stronie klubu czytamy o wieloletnich umowach z Adamem Putkowskim, Maksymilianem Pawełczakiem i Emilem Maroszkiem, talentami z BTŻ. Doskonale zna ich nowy trener Abramczyk Polonii Jacek Woźniak, który w ostatnich latach zajmował się szkoleniem w BTŻ.

Reklama

Abramczyk Polonia traktuje te kontrakty, jako inwestycję w przyszłość, a prezes Jerzy Kanclerz mówi wprost, że jego marzeniem jest to, by za kilka lat o sile drużyny stanowili jej wychowankowie. Chce, by trzon drużyny stanowili zawodnicy utożsamiający się z klubem.

Pomógł menadżer Wiktora Przyjemskiego

W załatwieniu kontraktów trójki nastolatków pomógł menadżer Wiktora Przyjemskiego. Swoje zrobiła też dobra współpraca Polonii z BTŻ-em. Prezes Kanclerz pracował mocno na to, by tu nie było zgrzytów, tak by oba kluby mogły czerpać z tego korzyści.

W ostatnich latach Polonia miała duże problemy z juniorami. W sezonie 2021 czekała jak na zbawienie na Przyjemskiego. Na sezon 2022 musiała się wzmocnić, kontraktując Przemysława Koniecznego z Unii Tarnów. Za transfer klub zapłacił prawie 200 tysięcy złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama